Česká olympionička Veronika Vítková zavesila biatlon na klinec, chce sa venovať rodine

Veronika Vitkova
Česká biatlonistka Veronika Vitkova ukončila kariéru. Foto: Sita/ AP

Okrem slovenskej reprezentantky Terézie Poliakovej sa vo štvrtok rozhodla ukončiť biatlonovú kariéru aj Češka Veronika Vítková. Rodáčka mesta z Vrchlabí nedávno uviedla, že chuť bojovať nestratila, no zdravotné problémy sa z veľkej miery podpísali na konci jej úspešnej kariéry. Navyše, 31-ročná Vítková s partnerom Marekom Lejsekom v novembri očakávajú narodenie potomka.

Biatlonová etapa končí, rodinná sa začína

„Tak a je to. Moja krásna biatlonová etapa života končí a začína nová – rodinná. Vážim si, že som mohla byť súčasťou českého biatlonového ‚boomu‘. Týmto by som chcela poďakovať všetkým, ktorí boli súčasťou mojej kariéry. Je to rodina, tréneri, ostatné pretekárky, servisáci, členovia tímu, biatlonový zväz, sponzori, priatelia, fanúšikovia a mnoho ďalších. Ďakujem,“ napísala Vítková na sociálnej sieti instagram.

Veronika Vítková vo svojej kariére štyrikrát skončila v elitnej desiatke celkového poradia Svetového pohára, na MS 2015 vo fínskom Kontiolahti získala zlato v zmiešanej štafete a na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu vybojovala bronzovú medailu v rýchlostných pretekoch na 7,5 km.

V sezóne 2014/2015 ovládla šprint v Oberhofe a dokopy dosiahla vo Svetovom pohári 13 individuálnych pódiových umiestnení (1-4-8).

Bojovala so zraneniami

V posledných dvoch sezónach sa česká biatlonistka výrazne trápila a bojovala so zraneniami a únavou.

Už sa nedokázala vrátiť do bojov o popredné priečky a v ostatnom ročníku absolvovala iba jedno podujatie Svetového pohára vo švédskom Östersunde. V rýchlostných pretekoch obsadila 45. miesto a následné vytrvalostné preteky na 15 km nedokončila.