Češka Plíšková zvíťazila nad Azarenkovou a postúpila do 3. kola Wimbledonu

Karolína Plíšková
Česká tenistka Karolína Plíšková počas zápasu s Bieloruskou Azarenkovou na turnaji Wimbledon. Foto: SITA/AP

LONDÝN 5. júla (WebNoviny.sk) – Česká tenistka Karolína Plíšková nasadená ako siedma zvíťazila dvakrát 6:3 nad Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou v atraktívnom súboji 2. kola ženskej dvojhry na treťom grandslamovom turnaji Wimbledone v Londýne (2. – 15. júla, celková dotácia 34 milióna libier, tráva).

V prvom sete stačil Češke brejk v štvrtej hre, aby uspela v pomere 6:3, V druhom sete si Plíšková od stavu 2:3 vo svoj neprospech pripísala 4 víťazné gemy a ukončila zápas pri podaní súperky premenením prvého mečbalu. V 3. kole ju čaká nasadená dvadsaťdeviatka Rumunka Mihaela Buzarnescová.

Dvadsaťšesťročná Karolína Plíšková (8. v renkingu WTA) a dva roky staršia Azarenková (87.) odohrali šieste vzájomné stretnutie, prvé na trávnatom povrchu. Česká tenistka sa tešila z tretieho víťazstva. Tento rok sa stretli vo štvrťfinále na hardovom turnaji v americkom Miami, kde uspela Azarenková 7:5, 6:3. Na antukovom podujatí v španielskom Madride zvíťazila Plíšková v troch setoch 6:2, 1:6, 7:5.

Kariérnym maximom Azarenkovej vo Wimbledone je semifinálová účasť v rokoch 2011 a 2012. Karolína Plíšková sa prvýkrát prebojovala na londýnskej tráve do 3. kola, čo sa jej podarilo až na siedmy pokus.