Češka Siniaková získala titul vo dvojhre v Trnave

Trnava
Zľava: Predseda predstavenstva TC Empire Trnava Miroslav Hlavna, víťazka Kateřina Siniakova z Českej republiky, porazená finalistka Anastasija Sevastova z Lotyšska a generálny sekretár STZ Igor Moška počas oceňovania po finálovom zápase medzi Anastasija Sevastova a Kateřina Siniakova v rámci medzinárodného tenisového turnaja žien Empire Slovak Open 2016 v areáli TC Empire. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Česká tenistka Kateřina Siniaková získala titul vo dvojhre na turnaji ITF Empire Slovak Open v Trnave (dotácia 100 000 USD, antuka). Dvadsaťročná 124. hráčka svetového rebríčka WTA zvíťazila v nedeľňajšom finále nad 26-ročnou lotyšskou miestnou šampiónkou spred štyroch rokov Anastasijou Sevastovovou (94.) nasadenou ako treťou za 134 minút 7:6 (4), 5:7, 6:0. Siniaková napokon nedoplatila na to, že v druhom sete premrhala náskok 5:1. Nezastavilo ju ani 9 dvojchýb.

Som nadšená, mám veľkú radosť najmä po tom skazenom druhom sete. Súperka hrá nepríjemne, využíva čopy. V druhom sete som jej veľmi pomohla vlastnými chybami predovšetkým za stavu 5:2. Nepotvrdila som servis a ona sa chytila. Prišli nervy a bolo to dosť ťažké. Zrazu sa mi nedarilo. V treťom sete som si však utvorila náskok a potom som sa zo všetkých síl snažila dotiahnuť to do konca. Usilovala som sa zabudnúť na ten nevydarený druhý set,“ povedala Siniaková pre empireslovakopen.sk.

Rodáčka z Hradca Králové Siniaková získala svoju siedmu singlovú trofej pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), prvú po dvoch rokoch a zároveň najcennejšiu. Predvlani sa radovala na „50-ke“ vo francúzskom Nantes. Teraz si odnáša 140 bodov a prémiu 15 200 USD brutto, zdolanú uteší 85 bodov a 8108 USD pred zdanením.

Dvojhra – finále:

Kateřina Siniaková (ČR) – Anastasija Sevastovová (Lot.-3) 7:6 (4), 5:7, 6:0 za 134 minút