České miniturné Elánu bude inšpirované prianiami fanúšikov

Odovzdávanie cien Slávik 2011
Zľava: Bronzového Slávika v kategórii skupina získal Elán, cenu si prevzali Jožo Ráž a Ján Baláž na slávnostnom odovzdávaní cien v hudobnej ankete Slávik 2011. Bratislava, 26. február 2012. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 17. júla (WEBNOVINY) – Slovenská skupina Elán odštartovala prípravu série troch Best of koncertov, ktoré sa budú na jeseň konať v Brne, Prahe a Ostrave. Okrem celkovej dramaturgie a vizuálov kapela po dvoch rokoch kompletne mení koncertný program, pri zostavovaní ktorého sa nechala inšpirovať i prianím fanúšikov.

Do setlistu zaradí všetkých päť skladieb, ktoré získali v ankete portálu idnes.cz najvyšší počet hlasov. Ide o piesne Kočka, Bosorka, Nie sme zlí, Človečina a Čakám ťa láska.

Nový program, ktorý ponúkne najväčšie hity Elánu nielen v pôvodnej podobe, ale i v nových aranžmánoch, si vyžiada štrnásťdňové sústredenie kapely a celodennú generálnu skúšku zvukovej a svetelnej aparatúry, projekcií a ďalších vizuálnych efektov.

Veľkolepá šou

Veľkolepé poňatie týchto koncertov dokazuje množstvo techniky, ktorá pri nich bude použitá, a ktorú bude prepravovať šesť kamiónov. O realizáciu vystúpení a ich hladký priebeh sa bude starať viac než 150-členný tím.

Elán
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

Sériu koncertov skupina odštartuje 19. októbra v brnianskej Kajot Aréne. Nasledovať bude vystúpenie v pražskej Tipsport aréne, ktoré sa uskutoční 24. októbra. Miniturné kapela zakončí 26. októbra koncertom v ostravskej ČEZ aréne.

Predpredaj vstupeniek zabezpečujú siete Ticketpro a Ticketportal. Ešte pred sériou Best of koncertov sa formácia Elán predstaví v Českých Budějoviciach (1. septembra), v Nitrianskom Rudne (7. septembra) a v Kadani (15. septembra).

Lístky na koncert v Nitrianskom Rudne, kde sa okrem Elánu predstavia aj Desmod a Helena Vondráčková, sa dajú v sieti Ticketportal kúpiť za 15 eur.

Fungujú už 44 rokov

Skupina Elán vznikla v roku 1968. Debutovala až o 13 rokov neskôr albumom Ôsmy svetadiel (1981). Odvtedy uviedla na trh 12 štúdiových nahrávok, 5 anglických albumov a niekoľko živých nahrávok a kompilácií, za ktoré dostala 25 platinových platní.

Kapela ustála aj niekoľkoročnú prestávku, ktorú zapríčinila nehoda speváka Joža Ráža z júna 1999. Po pauze sa Elánu podarilo odohrať koncert v Prahe, na ktorý prišlo až 80-tisíc ľudí. V roku 2007 skupina vypredala aj slávnu Carnegie Hall v New Yorku.

V súčasnosti Elán koncertuje v zostave: Jožo Ráž (basová gitara, spev), Jano Baláž (sólová gitara, sólový spev), Vašo Patejdl (klávesy, spev), Peter Farnbauer (gitara), Ľubo Horňák (klávesy), Henry Tóth (gitara) a Boris Brna (bicie nástroje).

Agentúru SITA informovala Kateřina Dědková zo spoločnosti Vis-a-Vis Production.

Elán – Nie sme zlí

https://www.youtube.com/watch?v=YJqYyndMUCc

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Helena VondráčkováJožo RážVašo Patejdl