Českému premiérovi Sobotkovi sa rozpadlo manželstvo

Bohuslav Sobotka
Český premiér Bohuslav Sobotka. Foto: archívne, SITA/Jozef Jarošík

PRAHA 9. júna (WebNoviny.sk) – Českému premiérovi Bohuslavovi Sobotkovi sa rozpadlo manželstvo. Spoločne s manželkou netradične vydali tlačové vyhlásenie, v ktorom uvádzajú, že sa rozhodli pre manželskú odluku.

„Dôvodom je dlhodobý tlak, ktorému je vo všetkých svojich aspektoch vystavený život politika a jeho najbližších,“ cituje z ich spoločného vyhlásenia portál iDnes.cz.

Potrebujú iné usporiadanie života

Sobotkovci uvádzajú, že sa rozhodli hľadať iné usporiadanie ich života. „Obaja k sebe naďalej prechovávame hlboký rešpekt a priateľstvo, čo nám umožňuje našu situáciu riešiť so vzájomným pochopením,“ píšu Olga a Bohuslav Sobotkovci.

Ich hlavným spoločným cieľom je „vytvoriť pre naše deti také prostredie, ktoré im umožní naďalej vyrastať spokojne a s účasťou oboch rodičov“.

Ich rozhodnutie nie je prvoplánové

Premiérsky pár sa rozchádza po 14 rokoch. Olga a Bohuslav Sobotkovci majú dvoch synov – štrnásťročného Davida a osemročného Martina.

V tlačovej správe uvádzajú, že ich rozhodnutie určite nie je unáhleným krokom, ktorý by bol motivovaný nejakou konkrétnou situáciou alebo osobou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bohuslav Sobotka