Českí florbalisti ukoristili na MS bronz, Švédi sú majstri

Florbal

GÖTEBORG 14. decembra (WEBNOVINY) – Florbalisti Švédska obhájili pred vlastnými fanúšikmi v Göteborgu titul majstrov sveta. Vo finále zdolali Fínov po veľkom boji 3:2. Domáci prehrávali po prvej tretine 0:2, potom však už do konca duelu dávali góly iba oni. Rozhodujúci gól strelil v 47. min Henrik Stenberg. Finále sledovalo 12 044 divákov.

Švédi si pripísali na svoje konto už ôsmy majstrovský titul. Švédsko a Fínsko sú jediné krajiny histórie, ktoré získali cenný kov na každých MS vo florbale. Švédi na žiadnom z jedenástich šampionátov neskončili horšie ako na 2. mieste. Fíni v Göteborgu nedosiahli na tretie zlato z MS. So Švédmi prehrali aj v základnej skupine.

V stretnutí o konečné 3. miesto vyhrali v hale Scandinavium Česi nad Švajčiarmi 4:3, hoci prehrávali 0:2 a neskôr aj 2:3. Rozhodujúci gól strelil už v závere druhej tretiny Matěj Jendrišák. Česko sa raduje zo svojho druhého bronzu v histórii po roku 2010 (aj vtedy v dueli o 3. pozíciu prekonalo práve Švajčiarsko – 9:3), v sezóne 2004 dokonca obsadilo druhé miesto. Švajčiari boli obhajcami najmenej lesklej medaily, ktorú si predvlani vybojovali na šampionáte pred vlastnými fanúšikmi.

Takisto v hale Scandinavium dopoludnia v dueli o 5. priečku zvíťazili Lotyši nad Nórmi tesne 4:3. V súbežnom zápase o 7. priečku v Lisebergshallen si Dáni poradili s Estóncami vysoko 7:2. Slovensko skončilo na 10. pozícii medzi 16 štartujúcimi krajinami.

Výsledky nedeľňajších stretnutí na MS vo florbale:
Finále (Scandinavium):

Švédsko – Fínsko 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Samuelsson, 38. Nilsberth, 47. Stenberg – 1. Kukkola, 20. Tollikko

O 3. miesto (Scandinavium):

Švajčiarsko – Česko 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

Góly: 2. Antener, 5. Mendelin, 31. M. Hofbauer – 24. Curney, 30. Tokoš, 37. Dóža, 40. Jendrišák