Česko dopísalo na súpisku dvojicu hráčov, Gulašova šanca na MS v hokeji 2019 je prekvapením

MS v hokeji 2019: Česko - Rusko
Brankár Patrik Bartošák z Česka počas zápasu B-skupiny na MS v hokeji 2019. Bratislava, 13. máj 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 13. mája (WebNoviny.sk) – Realizačný tím českej hokejovej reprezentácie v pondelok dopoludnia oznámil, že v drese národného mužstva sa na svetovom šampionáte v Bratislave a Košiciach neobjaví center Robin Hanzl.

Jeho miesto by mal zaujať stredný útočník Dallasu Stars Radek Faksa, ale jeho zdravotný stav nie je stopercentný.

Zaradenie krídelníka Plzne prekvapilo

Okrem neho do tímu prekvapivo pribudne aj krídelník Plzne Milan Gulaš, ktorého trápila počas prípravy na MS choroba. Informácie priniesol portál Hokej.cz.

Česi majú momentálne na súpiske 22 hráčov vrátane troch brankárov, po dopísaní Faksu s Gulašom by im zostalo posledné voľné miesto.

Zámorský a Tomášek čakajú na šancu

Na šancu čakajú obranca Petr Zámorský a útočník David Tomášek, ktorí sú s národným tímom v slovenskej metropole, ale zatiaľ do zápasov nezasiahli. „Radek príde v priebehu pondelka. Zatiaľ nemáme bližšie informácie k jeho zdravotnému stavu,“ uviedol na adresu Faksu asistent trénera českého tímu Robert Reichel.

S Milanom som hovoril a potvrdil mi, že odcestoval do Bratislavy a pripojil sa k národnému tímu. Po chorobe má za sebou dlhú hernú pauzu, takže ho určite čakajú individuálne tréningy a o jeho prípadnom nasadení na turnaji rozhodne trénerský štáb reprezentácie,“ uviedol športový manažér HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák prostredníctvom klubového facebookového profilu.

Viac o MS v hokeji 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom