Cesko - Rusko
1
Čech David Pastrňák (vpravo) rozhodol zápas s Ruskom na MS v hokeji 2018. Kodaň, 10. máj 2018. Foto: SITA/AP
10. 05. 2018 23:05 Hokej od Webnoviny.skSITA Diskusia

KODAŇ 10. mája (WebNoviny.sk) – Českí hokejisti zvíťazili nad hráčmi Ruska 4:3 po predĺžení v štvrtkovom stretnutí v Kodani v základnej A-skupine na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku.

Česi si na turnaji pripísali už tretie víťazstvo v nadstavenom čase, v tabuľke im so ziskom šiestich bodov patrí 5. miesto. „Zborná“ prehrala prvé stretnutie na šampionáte. V tabuľke zostáva na 2. mieste s 10 bodmi, keď nevyužila šancu dotiahnuť sa v tabuľke na vedúcich Švédov

Úvod stretnutia patril Rusom, keď sa už v 2. min presadil Nikita Nesterov. Gól pomohol paradoxne Čechom, ktorí prevzali aktivitu a odmenou im bol vyrovnávajúci gól v 15. min z hokejky Davida Krejčího. Ešte do prvej prestávky stihol poslať Čechov do vedenia v 19. min Dmitrij Jaškin. Začiatok druhej tretiny priniesol gólovú prestrelku. V 22. min vyrovnal za „zbornú“ Michail Grigorenko, ale v 25. min opäť naklonil misky váh na českú stranu David Pastrňák.

Rusi sa nedali zaskočiť a v 26. min Alexander Barabanov dorovnal skóre na priebežných 3:3. Strelci oboch mužstiev sa následne na dlhé minúty odmlčali. O víťazovi stretnutia sa nakoniec rozhodlo až v predĺžení, v ktorom sa presadil David Pastrňák.

Šikovne spoza bránky napálil puk do jedného z ruských hráčov, odkiaľ sa odrazil za bránkovú čiaru. Posila zo zámorského Bostonu Bruins si v zápase pripísala 3 body za dva góly a asistenciu, jeho spoluhráč z NHL David Krejčí prispel gólom a troma asistenciami.

Čechov čaká ďalší duel v piatok o 20.15 h proti Bielorusku, Rusi sa stretnú v sobotu o 20.15 h so Švajčiarskom.

MS v hokeji 2018  (A-skupina)

• Kodaň

Česko – Rusko 4:3 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 – 1:0)
Góly: 15. Krejčí (Jaškin, Gudas), 19. Jaškin (Pastrňák, Krejčí), 25. Pastrňák (Krejčí), 64. Pastrňák (Krejčí, Hronek) – 2. Nesterov (Barabanov, Kablukov), 22. M. Grigorenko (Bučnevič, Anisimov), 26. Barabanov (Zajcev, Šalunov)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Ohlund (Švéd.) – J. Davis (USA), Vanoosten (Kan), 12 490 divákov

8. Bielorusko 4 0 0 0 4 4:22 0

Video: Kanada na MS v hokeji 2018 poľahky vyhrala nad Nórskom, Connor McDavid strelil hetrik Strojca triumfu nad Francúzmi Buc sa snaží splácať dôveru trénera, každý úspech zdvíha sebavedomie

Vraždu novinára Kuciaka označil premiér Pellegrini za brutálny akt a útok na slobodu slova Kužmová v Dubaji skončila, vo štvrťfinále dostala od Kvitovej aj nepopulárneho „kanára“ Foto: Na zhromaždení Za slušné Slovensko v Banskej Bystrici prečítali aj list matky zavraždenej Martiny Pellegrini by mal odvolať Matečnú, výzvu ochranárov z My sme les podporili desaťtisíce ľudí Po vražde Kuciaka ostáva veľa otázok vrátane navrátenia dôvery v štát, vyhlásil prezident Kiska NAKA zadržala starostu obce Dolný Chotár aj so synom, údajne si mali objednať vraždu u sátorovcov Ak by sa zvýšila minimálna mzda, niektorí Slováci by si nemohli znížiť zdravotné odvody Šatan by bol spokojný, keby Slovensko na MS v hokeji 2019 preniklo do Top 8 a prekvapilo súperov