Českom otriasa škandál, korupciu priznal aj rozhodca Býma

Rozhodca
Foto: SITA/AP

PRAHA 13. novembra (WEBNOVINY) – Korupčné praktiky a snahu o ovplyvnenie výsledku pred stretnutím Jablonec – Plzeň (0:2) v jarnej časti minulej sezóny najvyššej českej futbalovej súťaže po hlavnom arbitrovi tohto duelu Tomášovi Adámkovi potvrdil aj štvrtý rozhodca Pavel Býma.

Ten podľa portálu fotbalnaplno.cz Futbalovej asociácii Českej republiky (FAČR) doručil list s notársky overeným podpisom, v ktorom potvrdil úplatkárstvo zo strany Martina Svobodu.

Hlavný rozhodca Adámek nedávno priznal, že mu Svoboda ponúkol a neskôr doručil 200-tisíc českých korún za to, že v spomenutom stretnutí podporí plzenský tím.

Šéf Disciplinárnej komisie FAČR Jiří Golda spomenutému portálu potvrdil, že list štvrtého rozhodcu prišiel a FAČR ho okamžite poskytla polícii. „Býma v liste uviedol, že sa rozhodcovia pred zápasom stretli so Svobodom. Je v ňom spomenutá aj konkrétna suma a miesto, kde sa stretli,“ povedal necitovaný zdroj portálu fotbalnaplno.cz, ktorý je údajne blízky FAČR.

Martin Svoboda, ktorý mal rozhodcom poskytnúť úplatok, nie je s klubom Viktoria Plzeň nijako zmluvne viazaný. V minulosti pôsobil ako funkcionár v nižších súťažiach v Česku. Doteraz tvrdil, že rozhodcom nijaké peniaze nedal, Býmov list je druhým nezávislým svedectvom proti nemu.

Viktoria Plzeň sa od nekalých praktík dištancovala a žiada skoré a čo najdôkladnejšie vyšetrenie celej kauzy. Jej hovorca Pavel Pillár uviedol, že klub nebol nikým z oficiálnych činiteľov kontaktovaný, a preto sa nemá k čomu vyjadrovať.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC Viktoria Plzeň