Českú pretíciu proti kvótam podpísalo už vyše 100-tisíc ľudí

Pri Líbyi sa potopila loď, zahynulo zrejme až 700 ľudí
Loď migrantov sa podľa prvotných informácií potopila po tom, čo zbadali blížiace sa obchodné plavidlo a stovky z nich sa ponáhľali na jednu stranu, aby upútali jeho pozornosť. Foto: SITA/AP

Praha 23. júna (WEBNOVINY) – Viac ako 145 500 ľudí podpísalo v priebehu uplynulých týždňov petíciu proti zavedeniu záväzných kvót pre prijatie utečencov v členských štátoch Európskej únie. Na pôde Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR o tom v utorok informoval líder iniciatívy Islam v ČR nechceme Martin Konvička.

Podľa jeho slov dokument podpisovali skôr narodení, mladí, ale aj bezdomovci. Petíciu podporili aj poslanci hnutia Úsvit, ktorí požadujú uzavretie štátnych hraníc ČR ilegálnym migrantom. Informácie priniesol internetový server Novinky.cz.

Obrazom: Bratislavský protest proti imigrantom

Česká republika, podobne ako ďalšie krajiny V4 povinné kvóty pre prijatie utečencov odmieta a trvá na dobrovoľnom princípe akceptovania migrantov. Stanovisko českej vlády podporil aj iniciátor petície. Ten vyzval kabinet premiéra Bohuslava Sobotku, aby sa nebál obrátiť na občanov, ktorí za ním stoja, ak by sa v Bruseli ocitol pod tlakom.

Zbieranie podpisov pod petíciu, v ktorej sa vyjadruje presvedčenie, že udeľovanie azylu by malo zostať výlučne v kompetencii národných štátov pri súčasnom súhlase s pomocou humanitárnych pracovníkov v adekvátnom rozsahu na území daných štátov, bude pokračovať.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom