Český spevák Michal Hrůza je už v rehabilitačnom zariadení

Michal Hrůza
Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 11. augusta (WEBNOVINY) – Českého speváka Michala Hrůzu, ktorý sa v ostravskej mestskej nemocnici zotavoval po vážnom úraze hlavy, previezli do nemenovaného rehabilitačného zariadenia v Čechách.

Pre portál iDNES.cz to uviedla hovorkyňa spomínanej nemocnice Magda Otáhalová. O ktoré zdravotnícke zariadenie ide, však na prianie rodiny odmietla prezradiť. Podľa informácií iDNES.cz by sa mal spevák ďalej liečiť v blízkosti Prahy.

Štyridsaťtriročného hudobníka hospitalizovali vo štvrtok 17. júla v ranných hodinách po tom, ako sa stal terčom útoku pri pouličnej potýčke približne o 03:30. Hrůza sa vtedy spoločne s ďalšími ľuďmi snažil ukončiť bitku na Stodolnej ulici.

Video: Michal Hruza – Naporad

Keď však účastníkom incidentu pohrozil privolaním polície, napadli ho dvaja bratranci vo veku 18 a 19 rokov. Pri páde na dlažbu utrpel spevák vážne poranenia mozgu, ktoré si vyžiadali takmer dvojhodinovú operáciu.

Po dvoch týždňoch ho postupne prebrali z umelého spánku a následne sa jeho stav začal pomaly zlepšovať. Oboch útočníkov polícia zadržala a obvinila z napadnutia. Sudca ich poslal do väzby, pričom im hrozí trest odňatia slobody na päť až dvanásť rokov.

Michal Hrůza sa preslávil v kapele Ready Kirken, ktorú v roku 1996 pomáhal zakladať. S formáciou vydal album Vlny (2001), z ktorého pochádza aj singel Zejtra mám, ďalej tiež nahrávky Čekal jsem víc (2002), Krasohled (2004) a Asi se něco děje (2006). Spevák a gitarista následne odštartoval sólovú kariéru a založil Kapelu Hrůzy, s ktorou už fanúšikom a fanúšičkám ponúkol štúdiovky Bílá velryba (2007), Napořád (2009) a Noc (2012). Pre kolegyňu Anetu Langerovú napísal hit Voda živá.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Hrůza