Cestári pod Tatrami mali plné ruky práce, pre husté sneženie a silný vietor stúpal aj počet nehôd

Sneh, vietor
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Silný vietor a husté sneženie komplikujú dopravu pod Tatrami. Cestári sú v teréne nepretržite od ranných hodín.

Ako pre agentúru SITA potvrdil riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcel Polomský, najväčšie problémy im robí lokalita medzi obcami Štrba a Šuňava, kde cestu permanentne zafúkava. V úseku tiež silno sneží s dohľadnosťou do sto metrov.

„Z dôvodu, že tam nie je les, vietor dosahuje rýchlosť do 100 kilometrov za hodinu. Cesta, ktorú upravíme, je za dva minúty pri takom počasí opäť zafúkaná,“ uviedol.

Ľuďom odporúčajú nešoférovať

Trpezliví musia byť podľa Polomského aj vodiči. „Fúka veľmi silný vietor, je vyhlásený červený, tretí stupeň ohrozenia a v takom prípade je veľmi ťažké bojovať so živelnou pohromou. Cestujúca verejnosť si musí uvedomiť, že orkán sa poraziť nedá,“ uviedol s tým, že všetkým radšej odporúča v tejto chvíli ostať doma a nesadať za volant.

Zvýšil sa počet dopravných nehôd

Podľa operačnej dôstojníčky Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove zatiaľ hasiči pod Tatrami nemali hlásené vplyvom silného vetra popadané stromy, ktoré by museli odstraňovať. Ako ďalej povedala pre SITA, momentálne však evidujú zvýšený počet dopravných nehôd.

„Cesty sú v horšom stave, bola volaná Správa a údržba ciest,“ dodala.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom