Cestovná kancelária Albania Travel vyhlásila úpadok, príchod Slovákov zo zájazdu bol ohrozený

Letisko
Foto: ilustračné, Thinkstock.

BRATISLAVA 25. júla (WebNoviny.sk) – Cestovná kancelária Albania Travel, s. r. o., so sídlom v Poprade vyhlásila insolventnosť. Informovala o tom v stredu UNIQA poisťovňa, a. s., v ktorej má uvedená cestovná kancelária uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku.

Cestovná kancelária informovala poisťovňu o zámere vyhlásiť úpadok v utorok večer a na svojom portáli zároveň oznámila svoju insolventnosť a ukončenie činnosti.

Čakali na odlet domov

V utorok večer sa podľa informácií poisťovne nachádzalo v prímorských strediskách v blízkosti albánskej Tirany 84 klientov, ktorí práve čakali na odlet domov po ukončení dovolenky. „Ďalších 86 klientov čakalo na letisku v Poprade, odkiaľ mali odletieť na ďalší zájazd do Albánska,“ uviedla PR špecialistka poisťovne Beáta Lipšicová.

„Na základe platného poistenia zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie uzatvoreného v UNIQA poisťovňa, a. s., sa klienti môžu obrátiť na call centrum alebo web stránku UNIQA poisťovne, kde im budú poskytnuté ďalšie informácie pre riešenie škodovej udalosti,“ oznámila Albania Travel na svojom portáli.

Aj keď úpadok cestovnej kancelárie zatiaľ nebol potvrdený rozhodnutím súdu, vzhľadom na tieto skutočnosti UNIQA poisťovňa cez svoju asistenčnú službu okamžite kontaktovala cestovnú kanceláriu a v spolupráci s jej delegátkou od utorkového večera koordinuje organizáciu prevozu klientov z Albánska na Slovensko.

Klienti musia nahlásiť poistnú udalosť

„Keďže letecká spoločnosť zrušila plánovaný let z Albánska kvôli neuhradenej pohľadávke, klientom, ktorí mali včera odletieť, zabezpečila poisťovňa cez noc ubytovanie, za ktoré prevzala záruku. Aktuálne čakáme na potvrdenie času náhradného odletu, ktorý by sa mal uskutočniť ešte dnes, najneskôr zajtra (vo štvrtok),“ dodala Lipšicová.

Klienti, ktorí v utorok pre problémy cestovnej kancelárie neodcestovali na dovolenku z letiska v Poprade, môžu kontaktovať call centrum UNIQA poisťovne a individuálne nahlásiť poistnú udalosť na čísle 02/32 600 100. Pri nahlásení poistnej udalosti je potrebné predložiť vyplnený formulár hlásenia poistnej udalosti (na webovej stránke www.uniqa.sk), kópiu zmluvy o obstaraní zájazdu a doklad o zaplatení zájazdu.

Dokumenty je následne potrebné poslať poštou na adresu poisťovne v Bratislave alebo e-mailom na adresu popistovna@uniqa.sk. Klienti, ktorí na zaplatenú dovolenku v utorok neodcestovali, si môžu nárokovať plnenie z poistenia zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Uniqa