Cestovná kancelária YS Group vyhlásila úpadok, za minulý rok jej tržby klesli o viac ako polovicu

Cestovná kancelária, cestovanie
Cestovná kancelária YS Group vyhlásila insolventnosť. Foto: ilustračné, Gettyimages

Cestovná kancelária YS Group informovala Európsku cestovnú poisťovňu o vyhlásení úpadku. Poisťovňa však ešte čaká na oficiálne potvrdenie o zaevidovaní konkurzného konania k úpadku cestovnej kancelárie na miestnom príslušnom súde.

Podľa informácií poisťovne sa aktuálne v zahraničí nenachádza žiaden klient cestovnej kancelárie.

Nárok na náhradu škody

Európska cestovná poisťovňa poisťovala firmu YS Group proti insolventnosti v rokoch 2019 a 2020. Klienti, ktorí si v tomto období zakúpili v cestovnej kancelárii zájazd, si nárok na náhradu škody môžu uplatniť v Európskej cestovnej poisťovni.

Poistnú udalosť je možné nahlásiť prostredníctvom online formulára na webstránke poisťovne, mailom alebo poštou. Poisťovňa bude od klientov potrebovať vyplnený škodový protokol k poistnej zmluve, zmluvu o obstaraní zájazdu, prípadne nevyužité letenky, náhradné vouchery, refundované vouchery od leteckých spoločností, či účtovné doklady o všetkých platbách.

Strata o 188 percent

„Klientom odporúčame nahlásiť poistnú udalosť čo najskôr, resp. do šiestich mesiacov od vyhlásenia úpadku cestovnou kanceláriou. Následne bude môcť Európska cestovná poisťovňa pristúpiť k prešetreniu a vyplateniu poistného plnenia klientom cestovnej kancelárie,“ uviedla hovorkyňa poisťovne Generali, pod ktorú spadá Európska cestovná poisťovňa, Katarína Kukurová.

Spoločnosť YS Group v minulom roku prehĺbila stratu o 188 % na 240 842 eur a tržby jej klesli o 59 % na 50 303 eur. Ziskové hospodárenie evidovala naposledy v roku 2018. Spoločnosť vznikla v roku 2011 a za svoje doterajšie pôsobenie si prešla viacerými zmenami názvu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Kukurová
Firmy a inštitúcie Európska cestovná poisťovňaGenerali PoisťovňaYS Group