Cestujete veľa? Tu sú tipy, ako si nevyžmýkať peňaženku

Raiffesien bank

BRATISLAVA 28. apríla 2016 (WBN/PR) – Kto chce mať super mestskú dovolenku a pri tom vychytať tie najlepšie ceny, mal by začať plánovať čím skôr, kým sa nerozhýbe väčšina bežných turistov, ktorí zaplavia hotely a pamiatky. Raiffeisen Bank vám prináša tipy, ako ušetriť na tých najdrahších položkách – na ubytovaní a na dobrom jedle.

Ubytovanie

Zložte sa na gauči u lokálca

Vďaka medzinárodnej sieti couchsurfing.com nájdete nielen ubytovanie zadarmo, ale aj (väčšinou) ochotných miestnych ľudí, ktorí vám odporučia miesta a tipy, ktoré v žiadnom bedekri nenájdete.

B&B namiesto hotelov

Ak nechcete bývať na izbe s partou hlučných študentov, ale preferujete trochu súkromia, máte aj iné možnosti ako drahé hotely. Hľadajte v meste malé penzióniky alebo priváty, tzv. „Bed & Breakfast”, ktoré vlastnia domáci. V posledných rokoch je stále populárnejší portál Air BnB, ktorý ponúka ubytovanie v autentických bytoch a domoch miestnych ľudí za priateľnejšie ceny ako v hoteloch.

Výmena domácnosti

Inou možnosťou je portál homeswap.com, ktorý spája záujemcov o dočasnú výmenu domácnosti. Neplatíte nič, a môžete stráviť aspoň nejaký čas v krajine, o ktorej snívate v útulnej domácnosti namiesto hotela.

Založte si členstvo v Hostels International

Ak predsa len strávite veľa nocí v hosteloch, táto kartička vám ročne zaručí nižšie ceny v tisíckach hostelov po celom svete. Neplatí len pre študentov.

Naštudujte si podmienky stornovania ubytovania

Ak sa vám náhodou počas cesty zmenia plány, väčšina hostelov ponúka vrátenie zálohy, keď im dáte včas vedieť, že neprídete. Zvyčajne by ste tak mali spraviť dva až tri dni vopred. Ak sa neohlásite vôbec, prepadne vám záloha a strhnú vám poplatok minimálne za prvú noc.

Počkajte si na posledné voľné nocľahy v akcii

Ak vám nevadí trocha adrenalínu a neistoty pri hľadaní lacného ubytovania, skúste splikáciu Hotel Tonight’s, vďaka ktorej ktorej môžete vyhľadávať výhodné ponuky na posledné voľné miesta v hoteloch a penziónoch. Niečo ako ubytovací last minute. Doslova.

Skúste housesitting

Ďalšou možnosťou, ako sa zadarmo ubytovať, je bývať u niekoho, kým je preč. Za vyvenčenie psa, poliatie kvetov a stráženie bytu pred krádežami tak môžete, pri troche štastia, bývať v luxusnom apartmáne úplne zadarmo.

Raiffesien bank

Počas prázdnin sú internáty prázdne

Väčšina z týchto zariadení ponúka študentské izby počas letných alebo zimných prázdnin na prenájom za nízku cenu. Pozrite si napríklad stránku University Rooms, cez ktorú môžete hľadať ubytovanie v krajinách ako Francúzsko, Taliansko, Španielsko alebo v USA, Kanade či Argentíne.

Ušetrite spaním vo vlaku.

Ak si nepotrpíte na extra pohodlie, radi cestujete vlakom a nemáte problém zaspať počas cesty, nočné vlaky vám ušetria poplatky za hotely. Ideálne riešenie pri dlhých presunoch.

Ak máte predsa len radi svoje pohodlie, doprajte si ho napríklad pôžičkou od Raiffeisen Bank. Rýchlo a tiež pohodlne.

Raiffesien bank

Zahrajte sa na námorníka

Keď vás fascinuje plavba po mori a netrpíte morskou chorobou, môžete stráviť pár týždňov cestovania na palube lode s portálom Crewseekers. Môžete pritom na pár týždňov zažiť atmosféru skutočnej námornej plavby a nechať sa „zverbovať” kapitánom na cesty po mori. Neplatíte nič, jedlo a nocľah dostanete za pomoc na lodi.

Strava

Jedzte lokálne

Vyhýbajte sa predraženým reštauráciám plným turistov. Radšej odbočte za roh, kde na vás čaká rodinná kuchyňa s lepším jedlom za menej peňazí. Keď nájdete menu iba v lokálnom jazyku, je to dobrý signál. Už len zariskovať a vybrať si niečo z domácej kuchyne.

Raiffesien bank

Jedzte sezónne.

Nakupujte na trhoch, jedzte domáce špeciality zo surovín, ktoré tvoria hlavný jedálniček krajiny. Ceny budú nižšie, navyše spoznáte pravú miestnu kuchyňu. Nebojte sa objednávať si denné menu. Pochopíte, prečo Islanďania nedajú dopustiť na jahňacinu, portugalci na čerstvé pečené ryby alebo zistíte, ako v Nórsku chutí sob.

Choďte na piknik

Nakúpte si jedlo v potravinách, zabaľte si ho na cestu a vyrazte. Množstvo obchodov má dokonca hotové čerstvé sendviče a šaláty. Rozložte sa v parku a pri dobrom jedle si vychutnajte atmosféru miestneho života.

Raiffesien bank

Vyhýbajte sa hotelovým raňajkám

Pokiaľ nebývate v Hiltone, raňajky nebudú žiadna výhra. Keď vybehnete namiesto toho do najbližšej pekárne alebo kaviarne, budete mať zaručene čerstvý croissant a kávu za polovičnú cenu.

Cestovanie si užijete najviac vtedy, ak sa naladíte na rytmus života tamojších ľudí.

Ak ste si pred letom akosi pozabudli odložiť si časť rozpočtu na cestovanie, nevadí. S Raiffeisen bank si vybavíte pôžičku hoc aj deň pred odchodom, a navyše s možnou odmenou až 2760 eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Raiffeisen Bank International