Cestovatelia si radšej zbalia smartfón ako zubnú kefku alebo dezodorant. Patríte k nim?

Telefon_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ak by sme mali miesto vo svojej batožine už len na jednu vec, väčšina z nás by si zobrala smartfón namiesto zubnej kefky, dezodorantu či dokonca namiesto vodičského preukazu.

Podľa globálnej štúdie, o ktorú sa pričinila cestovateľská stránka Expedia, 66 % cestovateľov povedalo, že považujú svoje telefóny za najdôležitejší predmet na svojich výletoch. 51 % cestovateľov z celého sveta považuje za potrebnú na svojich cestách aj zubnú kefku a len pre 23 % je najdôležitejšou vecou dezodorant.

Telefón vraj považujeme za dôležitý pre to, aby sme mohli zostať pripojení na internet, 84 % cestovateľov hovorí, že chcú „informácie, ktoré môžu pri cestovaní potrebovať“. Preto je celkom logické, že viac ľudí pri balení kufra uprednostní svoj smartfón pred hygienickými produktmi, ktoré si konieckoncov môžu kúpiť na mieste. Navyše, ani najchytrejšia zubná kefka vás neudrží v kontakte s rodinou a priateľmi, keď ste v cudzine, ani vám neukáže rôzne turistické atrakcie.

Old 1130731_960_720.jpg

Zvláštne je, že v správe sa neberú do úvahy cestovné doklady, ktoré sú základnou podmienkou cestovania a turisti by ich mali uprednostniť pred smartfónmi. Svet je však čoraz menší a v mnohých krajinách stačí už len občiansky preukaz (aspoň v rámci Európskej únie), preto je pre väčšinu pas nepotrebný. Stačí, že majú pripojenie, zvyšok sa vyrieši.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom