Jar je najideálnejším ročným obdobím na návštevu krajiny tulipánov

Horizon33_2016 3 14_9 47 40.jpg
Kvetinové polia sú pastvou pre oči www.boredpanda.com

Holandsko je nádherná krajina, ktorú charakterizujú veterné mlyny a nespočetné množstvo kvetinových polí. Hlavné mesto Amsterdam je zmesou viac ako 150-tich národností, čo z neho robí najmultikultúrnejšie mesto na svete. Holandsko je typické aj svojou sieťou kanálov, ktorými pripomína talianske Benátky. Zaujímavosťou je taktiež aj fakt, že táto krajina disponuje 16-timi miliónmi bicyklov. 

Albert je fotograf, ktorý pochádza z Holandska. Obdivuje iné krajiny, no krásu tej svojej doposiaľ nevidel. No jedného dňa sa rozhodol zachytiť veľkolepé miesta a scenérie a oceniť tak majestátnosť svojej krajiny.

Typická scenéria z Holandska - veterné mlyny
Typické veterné mlyny www.boredpanda.com

Holandsko síce nedisponuje vysokými horami ani mrakodrapmi, no tieto farebné domčeky upútajú pozornosť každého turistu na prvý pohľad.

Horizon33_2016 3 14_9 48 20.png

Holandsko je jediná krajina na svete, v ktorej jazdí viac bicyklov ako je počet obyvateľov.  Priemerný obyvateľ Holandska prejde denne 2,5 kilometra na bicykli. Ročne je to viac ako tisíc kilometrov. Najpozitívnejšou správou je fakt, že viac ako polovica Holanďanov dochádza do práve práve na bicykli.

V Holandsku je viac ako 16 miliónov bicyklov

Jednou z najatraktívnejších oblastí celého Holandska je provincia Noord-Holland. Okrem toho, že sa v nej nachádza hlavné mesto Amsterdam, k tejto provincii patrí aj starobylé mesto Alkmaar. Preslávilo sa legendárnym syrovým trhom a múzeom piva.

Horizon33_2016 3 14_9 48 53.png

Kvetinové parky, akým je napríklad aj Keukenhof, známy aj ako Záhrada Európy, sú taktiež pastvou pre oči. Do Holandska sa tulipány rozšírili z Turecka na konci 16. storočia.

Horizon33_2016 3 14_10 54 0.png

Fotograf Albert Dros sa snaží svojimi snímkami dokázať, že každá krajina má v sebe niečo výnimočné, len to musíme objaviť – všetky tie tajné miesta a zákutia.

Horizon33_2016 3 14_10 53 46.png
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom