Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Adoptované lietadlá pristávajú na najhorších dráhach sveta
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Bližšie k Bohu a pánu Bohu za chrbát, do miest, kam zvyčajne nikto iný nelieta. Tak sa dá stručne charakterizovať práca pilotov Mission Aviation Fellowship (Misijná letecká spoločnosť). Vladimír Kampf
21. 01. 2013 12:00 ReportážeJužný Sudán od Cestujsi.skSITA

Adoptované lietadlá pristávajú na najhorších dráhach sveta

Bližšie k Bohu a pánu Bohu za chrbát, do miest, kam zvyčajne nikto iný nelieta. Tak sa dá stručne charakterizovať práca pilotov Mission Aviation Fellowship (Misijná letecká spoločnosť).

MAF umožňuje pracovať tisícpäťsto cirkvám, zdravotníckym a humanitárnym organizáciam, rozvojovým skupinám, vládnym agentúram a misijným organizáciám po celom svete.

Modlitba akoby patrila k úkonom predletovej kontroly. Intímna chvíľa medzi kontrolou prístrojov a vypínačov. O chvíľu štartujeme.

Let ponad stredoafrický Južný Sudán, jednu z najmladších a najchudobnejších krajín sveta, sme si vyskúšali na palube Cesny, ktorá nás viezla z hlavného mesta Juba do menšieho mestečka Mundri.

Let trval trištvrte hodinu. Pred pristátim na poľnom letisku sme sa ešte vyhli búrkovému mraku a náš kapitán dva razy preletel nad dráhou, aby skontroloval, či je na naše dosadnutie po daždi vôbec vhodná a či na nej náhodou niekto nie je. Dobrodružstvo, ako z filmu.

Vladimír Kampf

Každoročne vykonajú viac ako 600 neziskových letov na celom svete. Bez MAF by niektoré organizácie neboli schopné dostať sa k izolovaným ľuďom, ktorým robia obrovskú službu. Sú často ich jediným spojením s ostatným svetom. Piloti tvrdia, že okrem dôležitého tovaru zdieľajú lásku Krista práve takýmto hmatateľným spôsobom.

História pilotov MAF začala počas druhej svetovej vojny. Odvážni muži na lietajúcich strojoch študovali Bibliu, pred tým než sa vybrali do oblakov bližšie k Bohu. V roku 1946 si ich organizácia kúpila svoje prvé lietadlo, červený dvojplošník Waco.

Vladimír Kampf

Dnes si môže ktorékoľvek lietadlo MAF adoptovať ktokoľvek za jediný dolár na deň. Tisíce najhorších letísk sveta sa spoliehajú, že u nich pristane s pomocou práve takýto eroplán.

Globálna flotila viac ako stopäťdesiat lietadiel schopných štartu a pristátia na krátkych, drsných vzletových dráhach a vodných cestách prináša nádej a uzdravenie. Dopravujú potraviny, osivá, zvieratá, vozia Biblie a kresťanské materiály, dopravujú chorých, zranených, lekárov, lieky, humanitárne zásoby, Celodenné pochody misionárov dokážu skrátiť na dvadsať minút prepravy.

Odporúčané články

Najčistejšie letecké spoločnosti za rok 2018. Kto sa umiestnil na prvom mieste? 8 tajných vecí v lietadlách, o ktorých vie iba letecký personál

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z cestovania raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X