Aj napriek extrémnym horúčavám snívame o dovolenke

Aj napriek extrémnym horúčavám snívame o dovolenke
Aj napriek extrémnym horúčavám snívame o dovolenke SITA

My ľudia sme od prírody nespokojní. Prekáža nám zima, teplo aj dážď a sucho. Keby sme si mali vybrať ideálne počasie, asi by sa na to, ktoré poznáme veľmi nepodobalo. Naša nespokojnosť vyplýva aj z extrémnych premien počasia a možno aj takto sa prejavuje dobre známe a často spomínané globálne otepľovanie.

Vysoké teploty sú pre nás veľká záťaž. Aj keď práve v lete cestujeme do južnejších destinácií, pracovať pri týchto teplotách nie je vôbec ľahké. Oveľa jednoduchšie samozrejme je kúpanie sa v mori, či opaľovanie. Jednoducho pri takomto počasí je najlepšie nerobiť nič. Možno aj Vás práve preto napadlo, že predsa len využijete nejaký zájazd z ponuky last minute dovoleniek. Veď tieto teplá sa najlepšie dajú prežiť niekde pri mori.

Práve morský vzduch je v podobných horúčavách hlavným dôvodom, prečo sa nám na dovolenke zdá byť lepšie, ako doma aj keď je teplota vzduchu približne rovnaká. Vlhkosť je totiž v dovolenkových destináciách oveľa vyššia, a tak aj teplo je znesiteľnejšie. Ďalšou dôležitou príčinou prečo na dovolenke vydržíme aj vysoké teploty je samozrejme ničnerobenie. Nemusíme sa nikam ponáhľať a predovšetkým nik od nás nečaká pracovný výkon.

Leto je teda znesiteľnejšie na dovolenke ako doma. Prípravy na ňu však nikto nepodcení. Okrem oblečenia a kozmetiky nezabudnite ani na vitamín C. Ten podporí Vašu imunitu, a tak sa môžete vyhnúť nečakaným zdravotným ťažkostiam.

V lete svoje telá odhaľujeme najviac, preto chceme vyzerať čo najlepšie, pomôcť môže aj laserová epilácia, ktorá Vás zbaví chĺpkov už navždy. Opaľovanie tak bude radosť. Nezabudnite však svoje dámske hodinky na ruke, aby Vám po nich nezostal biely „náramok“.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom