Bývajte ako Harry Potter: Londýnsky hotel odhalil nové izby

Ubytujte sa ako Harry Potter: Londýnsky hotel odhalil nové izby
Georgian House

Hostia hotela Georgian House, ktorý leží len na skok od nástupišťa deväť a trištvrte, sa po oddychu v čarodejníckych komnatách môžu vybrať na návštevu štúdií Warner Bros, kde sa nakrúcala séria o Harrym Potterovi.

Pri sledovaní príbehov o Harrym Potterovi sa nejeden divák túžil poprechádzať po majestátnej internátnej škole v Rokforte, kde čarodejnícki učni krotia drakov, pestujú upišťané mandragory, lietajú na metlách nad zámockými vežami alebo blúdia po chodbách pokrytých obrazmi, ktoré na plátne žijú svoj vlastný život.

Ubytujte sa ako Harry Potter: Londýnsky hotel odhalil nové izby
Georgian House

Londýnsky hotel Georgian House, ktorý začal svoju históriu písať ešte v roku 1851, sa svojim návštevníkom rozhodol sprostredkovať aspoň časť magickej atmosféry, ktorú vo svojich knihách vytvorila J.K. Rowling a na plátna kín prinieslo štúdio Warner Bros. Hotel nedávno sprístupnil dve nové izby zariadené v štýle rokfortských internátov.

V „čarodejníckych komnatách“ okrem postelí s baldachýnom nechýbajú písacie stoly s kalamárom, kachle, antické šálky a džbány či knihy so zaklínadlami.

„Izby sú inšpirované filmami o Harrym Potterovi – hlavne čo sa týka postelí a truhlíc na šaty. Chceli sme vytvoriť magický zážitok, takže tu nechýbajú ani originálne a kreatívne doplnky ako obraz Mony Lízy, ktorá v ruke drží čarodejnícky prútik. Snažili sme sa vytvoriť niečo, čo bude priťahovať najmä deti,“ uviedla spolumajiteľka hotela Serena von der Heyde.

Vyše 163-ročný hotel pritom leží neďaleko Victora Station – železničnej stanice, odkiaľ z nástupišťa deväť a trištvrte odchádza vlak do sveta čarodejníkov. Ubytovaní hostia si tu môžu objednať aj „potterovský balíček“, ktorý zahŕňa návštevu štúdií Warner Bros, kde sa filmy nakrúcali, ako aj tematickú filmovú prechádzku po centre Londýna, ktorá upozorňuje na ďalšie kuriozity.

Hotel, ktorý sa dedil z generácie na generáciu a dodnes ho riadia potomkovia pôvodných majiteľov, hosťom okrem rokfortských komnát ponúka aj izby zariadené vo viktoriánskom štýle či romantické butikové apartmány.

www.dailymail.co.uk

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom