Čakanie na letisku v Abú Zabí spríjemnia relaxačné kapsule

Bez názvu
Foto: Abu Dhabi International Airport

Lety v skorých ranných či neskorých nočných hodinách, ako aj niekoľkohodinové rozdiely medzi prestupmi sa počas cestovania môžu zmeniť na nočnú moru. Pre cestovateľov, ktorí nemajú chuť dlhé hodiny čakať na chladných oceľových stoličkách, pripravili na letisku v Abú Zabí príjemné rozptýlenie. Nové relaxačné kapsule, ktoré dostali názov GoSleep (Choď spať), sa majú postarať o pohodlný odpočinok priamo na termináli.

Bez názvu
Foto: Abu Dhabi International Airport

Kapsule v tvare vajíčka v sebe skrývajú kožené kreslá, ktoré možno jednoducho polohovať a premeniť aj na mäkkú posteľ. Kapsule obsahujú pohyblivé tienidlo, ktoré sa postará o izoláciu hluku aj svetla a poskytne tak absolútne súkromie.

Kapsule sú zatiaľ dostupné na dvoch termináloch letiska v Abú Zabí. V priebehu roka by sa ich celkový počet mal vyšplhať na 45. Dizajnéri zatiaľ pracujú na ich vylepšení. Kapsule budú už čoskoro okrem priestoru na príjemný odpočinok ponúkať aj pripojenie na internet, bezpečný priestor na uskladnenie batožiny a cenností, ako aj zásuvku na dobitie elektronických zariadení.

„Sme radi, že naše letisko je prvé na svete, ktoré zaistilo pre svojich pasažierov zariadenie podľa najnovších technológií. Inštalácia týchto inovatívnych kresiel so zaťahovacou strechou len podčiarkuje náš záväzok používať moderné postupy na vylepšenie našich služieb,“ uviedol vedúci pracovník letiska Mohammed Al Bulooki.

Oživenie letiska relaxačnými kapsulami je súčasťou revitalizácie letiska, ktoré sa chce po investícii vyše päť miliárd eur stať rovnocenným súperom letiska v Dubaji. Hodina odpočinku v relaxačných kapusliach však nebude lacnou záležitosťou – letisko si za ňu bude účtovať takmer 10 eur.

www.news.com.au

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom