Chodník korunami stromov v Bachledovej doline je slovenský unikát

Horizon33_2017 10 20_13 5 27.jpg
Chodník korunami stromov, Bachledova dolina

Slovensko sa môže pýšiť atrakciou, ktorá v našich končinách nemá obdoby – chodníkom v korunách stromov. Nachádza sa v Bachledovej doline, v srdci Pieninského národného parku na hrebeni Spišskej Magury. Mohutná a zároveň jedinečná drevostavba vyrástla v spolupráci s Pieninským národným parkom.

Každý milovník prírody túži po tom, aby sa mohol raz poprechádzať popri korunách stromov a vychutnať si úplne iné výhľady, na aké je bežne zvyknutý. Chodník korunami stromov v Bachledovej doline je atrakcia, ktorá ti tento zážitok umožní. O tom, že o túto atrakciu je obrovský záujem, svedčí aj počet návštevníkov, ktorý sa každým dňom zvyšuje.

Dsc04079 1170x780.jpg
Chodník korunami stromov, Bachledova dolina bachledka.sk

Celková dĺžka chodníka je 1234 metrov s miernym stúpaním, z ktorého vidieť až osem chránených území na Slovensku a v Poľsku. Výstavba chodníka trvala dva mesiace a ide o atrakciu, ktorú sme na našom území doposiaľ nemali. Dve podobné stavby sa nachádzajú v Českej republike a v celej Európe je iba šesť podobných chodníkov

Na chodníku je niekoľko adrenalínových zastávok a vzdelávacích stanovíšť, na ktorých sa návštevníci dozvedia, aké živočíchy môžu obdivovať.

Pohľad na chodník z vtáčej perspektívy

Horizon33_2017 10 20_13 13 21.png
Chodník korunami stromov, Bachledova dolina www.youtube.com

Na čo všetko sa môžete tešiť:

Na výstavbu chodníka sa použilo 1000 m³ dreva a najvyššia časť chodníka siaha až do výšky 24 metrov. Pozostáva zo 120-tich podpier a šírka mostovky je 1,8 metra. Dominantou chodníka je 32 metrov vysoká vyhliadková veža. Na jej vrchole sa nachádza sieť, ktorá je určená pre tých odvážnejších jedincov, ktorí majú radi adrenalín v krvi. To nie je všetko – čaká na vás ešte 67 metrov dlhý suchý tobogán, ktorí je určený pre deti od 120 cm.

V mesiacoch október – február bude chodník prístupný verejnosti denne od 9.00 – 16 hod. Zatvorený kvôli povinnej údržbe bude od 6 – 16. novembra 2017.

Dsc04133 2.jpg
Chodník korunami stromov, Bachledova dolina

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom