Chystáte sa do Nemecka? Toto by ste určite mali vidieť

Hamburg_harbor.jpg

Nemecko je úžasné už len kvôli rýchlym autám a dobrému pivu, ale v krajine sa toho na videnie nachádza omnoho viac.

Len nedávno bolo Nemecko Svetovým ekonomickým fórom (World Economic Forum) zvolené za tretiu najpriateľskejšiu krajinu k turistom na svete. Od hôr po pláže (áno aj tie tam sú), vínnych regiónov k pivniciam, je tam mnoho vecí, ktoré by nemal obísť žiaden cestovateľ. Pozrite sa aspoň na tie najzaujímavejšie.

Norimberský Christkindlesmarkt (Vianočný trh), jeden z najväčších a najstarších nemeckých vianočných trhov a zároveň jeden z najslávnejších na svete, je plný ručne vyrobených suvenírov a dobrôt, ako je napríklad korenené víno.

Vianočný trh, Nemecko
SITA/AP

Určite si musíte dať pivo v záhrade benediktínskeho kláštora Weihenstephan. Staroveký kláštor stojí na vrchu scénického kopca mimo Mníchova a je to najstarší pivovar na svete, založený v roku 1040.

Weihenstephans

Rieku Isar poznajú všetci milovníci surfovania. Uprostred Mníchova môžu totiž surfovať od nevidím do nevidím na Eisbachu – malej človekom vytvorenej rieke s permanentnými vlnami.

surfovanie, Nemecko

Oddajte sa rozprávkovým fantáziám na zámku Neuschwanstein, ktorý bol postavený samotárskym kráľom Ľudovítom II. Bavorským v roku 1892 a stal sa inšpiráciou pre disneyovský hrad Šípkovej Ruženky.

zámok Neuschwanstein

Pivo si môžete vychutnať aj v mníchovskej Anglickej záhrade – verejnom parku, ktorý je väčší ako Central Park –, v ktorej vám prepáčia aj nahotu, aj verejné pitie.

Nemecko, Anglická záhrada
SITA/AP

Urobte si výlet po Romantic Road, po jednej z najmalebnejších ciest. Dostanete sa ňou do nádherných miest, postavených s šarmom a kultúrou. Kľukatí sa tiež cez lesy a úpätia nemeckých Álp.

Nemecko, Romantic Road
pixabay.com

Môžete sa namočiť v jednom z termálnych kúpeľov v Baden Badene. Je to jedno z najväčších a najslávnejších kúpeľných stredísk na svete.

Baden Baden

Prenajmite si loďku a vydajte sa okolo Tegernsee, krásneho jazera obklopeného dych vyrážajúcou alpskou scenériou.

jazero, Nemecko

Vydajte sa na túru okolo hamburského prístavu, ktorý založili v roku 1189 a je to druhý najvyťaženejší európsky prístav.

prístav Hmaburg

Kolín je domovom veľkolepých katedrál už od 4. storočia, ale Kolínsku katedrálu, gotický majstrovský kúsok začali stavať v roku 1248 a dokončili ju až v roku 1880. V rokoch 1880 až 1890 to bola najväčšia budova na svete.

Kolín
pixabay.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom