Čína varuje pred cestou do USA, údajne občanov podrobujú vypočúvaniu a úradnému obťažovaniu

Čína, pas, cestovanie
Foto: ilustračné, Getty Images

PEKING 4. júna (WebNoviny.sk) – Čína vydala cestovné varovanie pre Spojené štáty americké, pričom tvrdí, že tam orgány činné v trestnom konaní podrobujú čínskych občanov vypočúvaniu a iným formám „obťažovania„.

Varovanie, ktoré čínske ministerstvo zahraničia a čínske veľvyslanectvo a konzuláty v USA vydali v utorok, vyzýva čínskych občanov a Čínou financované orgány, aby zvýšili svoje povedomie o bezpečnosti, ako aj preventívne opatrenia a reagovali „vhodne a aktívne„.

Ministerstvo kultúry a turizmu tiež v utorok vydalo cestovné varovanie pre USA, v ktorého prípade upozorňuje na vysoký počet incidentov so streľbou, krádeží a lúpeží v krajine. V pondelok úrady zase vyzvali študentov, aby zhodnotili riziká spojené s prísnejšími vízovými obmedzeniami.

Spomínané cestovné varovania sú platné do 31. decembra, píše agentúra AP. Cestovné varovania prišli v čase obchodnej vojny medzi USA a Čínou aj prísnejšiemu uplatňovaniu protiimigračných opatrení zo strany administratívny amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom