Dizajnéri navrhli prenosnú izbu, ktorá sa dá zbaliť do kufra

Dizajnéri navrhli prenosnú izbu, ktorá sa dá zbaliť do kufra
Hotello - hotel v kufri www.bild.de

Skladnú hotelovú izbu na kolieskach, ktorá sa dá jednoducho zbaliť do kufra, predstavia dizajnéri na veľtrhu nábytku už budúci týždeň.

V období sviatkov, konferencií či veľkých športových a kultúrnych podujatí sa často stáva, že všetky hotely a ubytovne v blízkom okolí sú dlho dopredu rezervované. Talianski dizajnéri Roberto de Luca a Antonio Scarponi sa preto pustili do netradičného projektu s názvom Hotello, ktorý by tento problém mohol vyriešiť.

Dizajnérinavrhliprenosnúizbu,ktorásadázbaliťdokufra
www.bild.de

Pre švajčiarsku firmu Konzept navrhli šikovnú hotelovú izbu, ktorú si môžu cestovatelia jednoducho preniesť všade, kam sa pohnú. Izba je totiž uložená priamo v kufri na kolieskach.

„S Hotello môžete znovu obývať množstvo opustených oblastí v našich moderných mestách ako sú napríklad staré nákupné domy, továrne či bývalé vojenské základne. Niektorým unaveným zamestnancom by Hotello mohol poslúžiť aj priamo v konferenčnej miestnosti či v kancelárii,“ uviedli dizajnéri.

V prenosnej hotelovej izbe, ktorá sa zmestí do kufra, sa totiž nachádza posteľ, stôl, stolička, lampa i skriňa vytvorená z konštrukcie kufra. Rozbalením kufra tak cestovateľ získa súkromnú izbu s plochou štyroch metrov štvorcových. Od okolitého prostredia nocľažníkov ochráni dvojitý záves, ktorý údajne tlmí aj hluk. Priamo o strechu nad hlavou sa však dobrodruhovia musia postarať sami.

Záujemcovia si „hotel v kufri“ môžu pozrieť aj na nábytkárskom veľtrhu Mailänder Möbelmesse od 9. do 14. apríla 2013, kde by dizajnéri mali prezradiť aj jeho cenu a váhu.

www.bild.de

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom