Do akej miery ovplyvní situácia v Európe letnú sezónu 2016?

Eiffel tower 974997_960_720.jpg

Dianie v Európe značne ovplyvní cestovný ruch. Teroristické útoky v Paríži či zostrelenie ruskej stíhačky budú mať dopad na turizmus v okolitých štátoch. 

Rusi oznámili, že ich vzťahy s Tureckom do značnej miery ochladli – je to reakcia na zostrelenie ruskej stíhačky v blízkosti štátnej hranice so Sýriou. Viac ako 4,5 milióna Rusov navštívi každoročne Turecko, ak sa vzťahy medzi oboma krajinami nezlepšia, je veľký predpoklad, že túto napätú situáciu pocítia aj hotely, rezorty a celý cestovný ruch v Ankare či Istanbule.

Istanbul 908510_960_720.jpg
https://pixabay.com/sk pixabay.com

Americké ministerstvo zahraničia vydalo pre svojich občanov upozornenie, aby sa vyhýbali preplneným miestam, taktiež zdôraznili zvýšenú hrozbu terorizmu. To nie je príliš uspokojivá správa pre všetkých, ktorí sa rozhodli navštíviť turisticky obľúbené miesta. V Paríži už zaznamenali pokles návštevnosti práve zo strany Američanov. Hotely sú v súčasnosti zaplnené iba na 5%.

Paris 879661_960_720.jpg
https://pixabay.com/sk pixabay.com

Podľa portálu booking. com je zrejmé, že niektoré päťhviezdičkové hotely v Paríži ponúkajú pre turistov zľavy až vo výške 30%. Tieto zľavy by mali platiť pri rezerváciách ešte najbližšie týždne. To je zrejme jeden zo spôsobov, ako prilákať opäť turistov do týchto obľúbených miest.

Louvre 817719_960_720.jpg
https://pixabay.com/sk pixabay.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom