Falkensteiner otvoril vlajkovú loď City hotelov vo Viedni

Falkensteiner City hotely
FMTG

Spoločnosť FMTG za prítomnosti architekta Mattea Thuna v stredu oficiálne predstavila svoj ​​najnovší mestský hotel – Falkensteiner Hotel Wien Margareten, ktorý bol navrhnutý podľa štvorhviezdičkových štandardov Superior. Jeho otvorenie určilo aj ďalší smer, ktorým sa budú Falkensteiner City hotely uberať v prémiovom segmente .

Spoločnosť FMTG (Falkensteiner Michaeler Tourism Group) skombinovala v novootvorenom hoteli Falkensteiner Hotel Wien Margareten moderný štýl s viedenskou ľahkosťou.

Falkensteiner City hotely
FMTG

„Náš nový viedenský hotel, ktorý bol postavený podľa štvorhviezdičkových štandardov Superior, je druhým projektom City hotelov, pri ktorom z hľadiska dizajnu a architektúry vedome kladieme dôraz na jedinečnosť a extravaganciu. Do projektu sme zapojili medzinárodne známych architektov Davida Chipperfielda, ktorý navrhol fasádu a Mattea Thuna, ktorý mal na starosti interiér. Radi by sme obdobný charakter zachovali aj pri stavbe budúcich projektov City hotelov,“ uviedol generálny riaditeľ Dr. Otmar Michaeler, ktorý dodal, že s novým dizajnom sa zdokonalil aj koncept servisných služieb.

Riaditeľ hotela Carl – Peter Echtermeijer dúfa, že nové ubytovanie sa vďaka centrálnej polohe a dobrej dopravnej dostupnosti stane vyhľadávaným miestom v celej štvrti: „Chceli by sme tu, v modernom piatom okrsku, slúžiť aj ľuďom z blízkeho okolia. Akcie v našom hoteli by sa mali stať pevnou súčasťou viedenskej scény.“

Špičkový architekt Matteo Thun navrhol dizajn interiéru ako napínavú architektonickú kombináciu biedermeieru a moderného štýlu. „Príjemne zariadený interiér hotela vyhovuje potrebám lokality a odráža šarm tradičnej štvrti Margaretengürtel. Napĺňa myšlienku prenesenia kúzla a klasicizmu starej Viedne do dnešných dní,“ vysvetlil architekt.

Nový hotel ponúka 195 izieb a apartmánov, oddychovú zónu City SPA so strešnou terasou, lobby bar Nepomuk a reštauráciu Danhauser, ktorá sa zameriava na osvedčené kulinárske diela viedenskej i svetovej kuchyne. Hotel leží neďaleko Štátnej opery, Ringu a Kärntner Straße. Trh Naschmarkt je vzdialený len niekoľko minút pešej chôdze.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom