Ktoré destinácie by sme mali vidieť v roku 2017?

Bordeaux nightlife river xlarge.jpg

Cestovateľský webový portál Lonely Planet každoročne vyhlasuje rebríček najlepších miest a štátov sveta „Best in Travel.“ Na prvom mieste v rebríčku miest, ktoré by sme rozhodne mali v roku 2017 navštíviť, sa  ocitlo francúzske mesto Bordeaux. 

Bordeaux je prístavné mesto na juhozápade Francúzska a taktiež hlavné mesto regiónu Akvitánsko, rovnako aj departementu Gironde. V júni roku 2007 bola historická časť Bordeaux zapísaná na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čím je táto oblasť tak výnimočná? Turistami je vyhľadávaná najmä preto, lebo je sídlom najväčších architektonických oblastí 18. storočia v Európe. Taktiež patrí Bordeaux k svetovo významným vinárskym mestám. Víno sa začalo pestovať v tomto regióne už od 8. storočia. Veľká pozornosť sa upiera aj na miestnu univerzitu (Université de Bordeaux). Areál tejto univerzity patrí svojou rozlohou k najväčším vo Francúzsku.

Bordeaux 1726060_960_720.jpg

Kto miluje Paríž, zamiluje si aj Bordeaux, pretože sa tomuto mestu zvykne hovoriť „malý Paríž.“ Nuž, posúďte sami:

Na druhom mieste v rebríčku top miest, ktoré by sme rozhodne v roku 2017 mali vidieť, sa nachádza juhoafrické Kapské mesto. Okrem prírodných scenérií ako z rozprávky, tyrkysovému moru či čistým plážam, o našu pozornosť bojuje aj Múzeu súčasného afrického umenia – Zeitz. Majú ho otvoriť v septembri tohto roku, a bude najväčším svojho druhu na svete.

Booked 1442353_960_720.jpg

Zaujíma vás, ako vyzerá život v Kapsom meste? Presne takto:

Pre niekoho to bude zrejme prekvapením, no na treťom mieste sa nachádza kalifornské Los Angeles. Nie je to totiž iba mesto celebrít, taktiež má čo turistom ponúknuť aj v oblasti kultúry.

La 926515_960_720.jpg

Odporúčaných 10 miest, ktoré by mali podľa portálu Lonely Planet najbližšie mesiace navštíviť.

 1. Bordeaux, Francúzsko
 2. Kapské mesto, Juhoafrická republika
 3. Los Angeles, Kalifornia, USA
 4. Mérida, Mexiko
 5. Ochrid, Macedónsko
 6. Pistoia, Taliansko
 7. Soul, Južné Kórea
 8. Lisabon, Portugalsko
 9. Moskva, Rusko
 10. Portland (Oregon), USA

Ďalšie k téme

  Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom