Letiská, ktoré vzbudzujú rešpekt nielen cestujúcim, ale aj pilotom

Maxresdefault.jpg
Princess Juliana International Airport, Karibik i.ytimg.com

Nasledujúce letiská spôsobujú stres nielen cestujúcim, ale aj skúseným pilotom. Tí, ktorí majú strach z lietania by sa na týchto miestach zrejme ocitnúť nechceli. 

Nejeden pilot už prevetral svoje profesionálne zručnosti na letisku, ktoré sa rozprestiera na jednom z ostrovov Holandských Antíl, v Karibiku. Letisko má iba 400 metrov a nachádza sa v blízkosti mora, do ktorého môže aj pri tej najmenšej chybe spadnúť. Povolenie pristávať tu má iba jedna letecká spoločnosť, pre veľké lietadlá je toto letisko uzavreté. Pochopiteľne – z bezpečnostných dôvodov.

Juancho E. Yrasquin, ostrov Saba

Horizon33_2017 1 5_17 15 4.png

Gibraltar International Airport, Gibraltár

Na Gibraltári je úplne bežné, že ľudia, ktorí sa ponáhľajú do roboty čakajú kým cez cestu prejde lietadlo. Letisko na tomto území má dlhú históriu, ktorá sa začala písať už počas druhej svetovej vojny. Predstavuje hlavne základňu pre letecké kráľovské sily, ale ani komerčné lety nie sú výnimkou. Piloti musia byť v strehu, pretože pristávacia dráha meria 1828 metrov.

Horizon33_2017 1 5_18 9 19.png

Takto pristáva lietadlo na letisku v Gibraltáre:

Medzinárodné letisko Courchevel, Francúzsko

Pristávaciu dráhu vo francúzskych Alpách zvládnu iba tí najskúsenejší piloti. V nadmorskej výške 2008 m.n.m sa okrem lyžiarskeho strediska nachádza aj letisko Courchevel. Na tomto letisku môžu pristávať iba malé lietadlá, pretože pristávacia dráha je dlhí iba 537 metrov a dokonca ju sťažuje stúpanie.

Horizon33_2017 1 5_18 18 15.png

Letisko Gustafa III. v St. Barth v Karibiku

Dovolenka v Karibiku je síce krásna predstava, no šťastne pristáť na tomto nebezpečnom letisku je hotový adrenalín. Dráha meria 640 metrov a nachádza sa medzi horami a morom.

Horizon33_2017 1 5_18 29 0.png

Princess Juliana International Airport, Karibik

Na tomto mieste sa väčšina turistov nachádza v bezprostrednej blízkosti lietadiel. Turisti nerešpektujúci bezpečnostné pravidlá čelia naozaj veľkému nebezpečenstvu. Ak sa budete niekedy v budúcnosti nachádzať na medzinárodnom  letisku Princess Juliana v Karibiku, pozorujte pristávajúce lietadlá v bezpečnej vzdialenosti.

 Barra, Škótsko

Pristávanie ako v rozprávke môžete zažiť na škótskom ostrove Barra. Toto letisko je v podstate piesočné pobrežie a je jediné svojho druhu na svete, kde môžu lietadlá pristávať na voľne prístupnej pláži. Má to svoju výhodu – keď vystúpite z lietadla, môžete sa v zápätí okúpať v mori.

Scariest0615 barra island.jpg
http://cdn-image.travelandleisure.com/sites/default/files/styles cdn-image.travelandleisure.com

Kai Tak, Hong Kong

Medzinárodné letisko nachádzajúce sa v Hong Kongu uzavreli v roku 1998 z dôvodu tesnej blízkosti mrakodrapov a okolitých hôr.

Horizon33_2017 1 5_18 55 57.png
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom