Majestátny vianočný stromček vo Vilniuse zdobí 70. tisíc svetielok

Vms_9702 5a21c4f09e530__880.jpg

Každý rok mestá zvádzajú boj v tom, kto má na námestí krajší vianočný stromček. Hlavné mesto Litvy – Vilnius má v tom jasno. Už niekoľko rokov po sebe totiž patrí ich stromček k tým najkrajším na svete. Posúďte sami.

Každoročne mesto Vilnius pripraví krátko pred Vianocami pre svojich obyvateľov, ale aj turistov prekvapenie, na ktoré ešte dlho spomínajú – veľkolepý vianočný stromček, ktorý vyráža dych celému svetu. Inak to nie je ani tento rok a hlavné mesto Litvy sa opäť môže pýšiť titulom najkrajší stromček sveta.

Vianočný stromček na námestí vo Vilniuse zdobí celkovo aý 70.tisíc svetielok, je vysoký 27 metrov a celkovo pokrýva 2 500 m² plochy. Aký by to bol vianočný stromček bez roztomilých ozdôb? Na tomto sa ich nachádza presne 2700 kusov.

Údajne strom vo Vilniuse tak žiari, že je viditeľný voľným okom pre všetkých, ktorí práve lietajú nad hlavným mestom Litvy. Nuž, to si musíme overiť na vlastnej koži!

Vilnius does it again spectacular christmas tree illuminated by 70000 lightbulbs starts festive season in lithuanias capital 5a251198a34ba__880.jpg
https://www.boredpanda.com

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom