Miliónty cestujúci lode Twin City Liner je Slovák

Twin City Liner
Plavba katamaránom Twin City Liner po rieke Dunaj. SITA/ Diana Čermáková

Šťastný jubilejný cestujúci Roman Grimps netajil svoje dojatie, priznal sa, že predtým nikdy nič nevyhral.

BRATISLAVA /VIEDEŇ 18. júna (Cestujsi.sk/SITA) – Loď Twin City Liner previezla svojho miliónteho cestujúceho. Je ním rodený Slovák žijúci vo Viedni Roman Grimps. Šťastný jubilejný cestujúci netajil svoje dojatie. Priznal sa, že predtým nikdy nič nevyhral. „Nikdy som si nevedel predstaviť, že budem mať takéto šťastie, že sa mi niečo takéto vôbec podarí. Je pekné to zažiť a teším sa z toho,“ povedal Grimps.

Plavba katamaránom Twin City Liner po rieke Dunaj.
Plavba katamaránom Twin City Liner po rieke Dunaj. SITA/ Diana Čermáková

Jubilejného cestujúceho vo Viedni privítali zástupcovia rakúskej metropoly, za Bratislavu šťastnému Grimpsovi blahoželala námestníčka primátora Petra Nagyová Džerengová. Tá o milióntom cestujúcom prezradila, že sa narodil na Slovensku, neskôr emigroval do Viedne. „Teším sa, že krásne symbolický bol miliónty pasažier človek, ktorý sa narodil svojho času na Slovensku, emigroval do Viedne a myslím si, že je to nádherné prepojenie,“ povedala námestníčka.

Projekt lodného spojenia Viedne s Bratislavou je podľa námestníčky Nagyovej Džerengovej zmysluplný a svoju opodstatnenosť dokázal aj tým, že za pár rokov svojho fungovania prepravil už viac ako milión pasažierov. Obľúbenosť lode Twin City Liner podľa námestníčky svedčí o tom, že obyvatelia oboch miest by sa chceli stretávať aj naďalej. Možnosť prepraviť sa do Bratislavy alebo do Viedne za krátky čas často využívajú hlavne Rakúšania. „A myslím si, že možno aj Bratislavčania by ju mohli využívať viac, aspoň, čo som počula,“ dodala s úsmevom námestníčka Petra Nagyová Džerengová.

Rýchlostný katamarán Twin City Liner začal medzi Viedňou a Bratislavou premávať v júni 2006, o dva roky neskôr sa k nemu pridalo druhý katamarán. Loď preplaví cestujúcich po Dunaji na trase Bratislava-Viedeň za 75 minút, zmestí sa do nej 126 cestujúcich. Medzi centrom Bratislavy a centrom Viedne loď premáva od apríla do októbra päťkrát denne, v zime cestujúcich prevezie po Dunaji dvakrát denne. Priemerná rýchlosť katamaránu je okolo 60 km/h, lode však môžu zrýchliť aj na 70 km/h.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom