Motorizovaný kufor odvezie na letisko batožinu i pasažierov

Motorizovaný kufor odvezie na letisko batožinu i pasažierov
CRN

Šikovný multifunkčný vynález, ktorý pochádza z dielne čínskeho farmára, patentovali koncom mája.

Farmár z Číny zhotovil šikovný motorizovaný kufor, ktorý dokáže na letisko či na stanicu prepraviť nielen šaty a zbalené veci, ale aj samotných cestujúcich.

Motorizovaný kufor odvezie na letisko batožinu i pasažierov
CRN

Šikovný vynález na troch kolesách dokáže naraz odviezť dvoch pasažierov. Je poháňaný lítiovou batériou, ktorá na jedno dobitie zvládne vzdialenosť do 60 kilometrov. Kufor, ktorý slúži aj ako skúter, dostal názov City Cab (Mestský taxík) a jazdí rýchlosťou 20 km za hodinu.

City Cab je dielom farmára He Lianga z čínskej provincie Chu-nan, ktorý v roku 1999 predstavil úspešný bezpečnostný systém do áut. Nápad na multifunkčný kufor dostal v čase, keď si do USA prišiel vyzdvihnúť ocenenie za svoj prvý vynález a po ceste sa mu stratil kufor. Pojazdný kufor zdokonaľoval desať rokov.

Prázdny kufor váži sedem kilogramov a zmestí sa do neho rovnaké množstvo batožiny ako do klasických kufrov. Je vybavený aj GPS systémom a alarmom, osvetlenie, brzdy a klaksón sú samozrejmosťou.

City Cab bol koncom mája patentovaný ako multifunkčný dopravný prostriedok. Číňan dúfa, že ho čoskoro uvidí aj na cestách.

www.bbc.co.uk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom