Najšťastnejšia krajina sveta? Rebríčku kraľuje Fínsko

Oulu 2035445_960_720.jpg

Fínsko sa môže pýšiť veľmi zaujímavým titulom –  najšťastnejšou krajinou sveta. Inštitút pre výskum šťastia zostavil rebríček, v ktorom kraľuje škandinávska krajina. 

Nie je žiadnym prekvapením, že rebríčku najšťastnejších krajín pre život, ktoré uverejnil  The World Ha­pi­ness Re­port dominujú hlavne severské krajiny. Dôvod? Ide hlavne o faktory, ktoré sa týkajú priemernej dĺžky života, sociálnej podpory či korupcie v krajine. Tento rok sa do hodnotenia zohľadnila aj úroveň života v závislosti od šťastia a blahobytu, ktorý v nej pociťovali imigranti. To sú zrejme dôvody, pre ktoré sa Slovensko na vrcholných priečkach rebríčka tak skoro neobjaví.

Na prvom mieste rebríčka sa ocitlo Fínsko a v tesnom závese sa ocitlo susedné Nórsko. V top desiatke sa umiestnilo aj Dánsko, Kanada, Nový Zéland, Švédsko či Švajčiarsko.

Zaujíma ťa, na akom mieste sa ocitlo Slovensko? Obsadili sme 39. miesto v rebríčku, no naši susedia Česi sa umiestnili na krásnom 21. mieste. Krajinou, kde sa podľa jej obyvateľov žije najhoršie je Burundi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom