Najvyššia mestská lezecká stena sveta sa vinie okolo hotela

Najvyššia lezecká stena na svete sa šplhá po okraji hotela
Foto: Whitney Peak Hotel

Lovci adrenalínových zážitkov majú o dôvod na radosť viac. V Nevade otvorili najvyššiu mestskú umelú lezeckú stenu na svete, ktorá sa šplhá priamo po stene hotela.

Najvyššia lezecká stena na svete sa šplhá po okraji hotela
Foto: Whitney Peak Hotel

Atrakcia, ktorá má výšku 50 metrov, sa okamžite stala Everstom medzi umelými stenami. S výhľadom na panorámu mesta a zasnežené štíty kalifornského pohoria Sierra Nevada ponúka horolezcom zaujímavý zážitok v centre mesta.

Lezecká stena BaseCamp sa šplhá po vonkajšej strane hotela Whitney Park v Rene. Základňa leží na druhom poschodí hotela, následne majú lezci na výber zo štyroch lezeckých stien rôznych obtiažností. Na vrchole najvyššej steny sa športovcom naskytne pohľad na Reno z výšky 61 metrov.

Adrenalínová stena, ktorá je otvorená pre skúsených horolezcov i amatérov, ako jediná v USA získala aj licenciu na súťaže v rýchlostnom lezení.

„Sme nadšení, že do centra Rena môžeme priniesť nový koncept. Veľa ľudí chce v meste vyskúšať okrem kulinárskych zážitkov a živej hudby aj športové aktivity,“ uviedol manažér hotela Rob Hendricks.

Unikátna hotelová atrakcia prekonala aj doteraz najvyššiu lezeckú stenu na svete v holandskom Gronigene. Stena s názvom Excalibur, ktorá sa šplhá do výšky takmer 37 metrov, zostáva najvyššou v Európe.

www.telegraph.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom