Aj počas zimných mesiacov je Amsterdam neodolateľný

Amsterdam winter_3128816b.jpg

Cestovanie je v zimných mesiacoch o čosi náročnejšie, ako v lete, no to však neznamená, že by sme si mali odopierať. Kam sa oplatí ísť počas týchto chladných dní? 

Aj keď klesne teplota pod nulu, fúka studený vietor či poletuje sneh, Amsterdam ani vtedy nestráca svoje čaro. Môžete sa zohriať v útulných a drevom obložených kaviarniach, popíjať varené víno a užívať si krásy tohoto mesta. Ak sa vám nechce moc vysedávať a strácať drahocenný čas, prechádzka pozdĺž kanálov je jedným z najväčších lahôdok, ktorú musí každý turista vyskúšať na vlastnej koži.

Horizon33_2015 12 3_10 6 30.png
http://www.telegraph.co.uk/travel www.telegraph.co.uk

Čo by ste nemali na svojej ceste po Amsterdame vynechať? Rijksmuseum je po rekonštrukcii opäť otvorené a ponúka množstvo umeleckých skvostov. Medzi nimi napríklad aj Rembrandt, Jana Steena na Ferdinanda a Jana Vermeera. Taktiež za zmienku stojí jedna z najväčších zbierok námorníctva na svete v  Nederlands Scheepvaart Museum, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Amsterdam 776844_960_720.jpg

Hlavným „dopravným“ prostriedkom v Amsterdame je bicykel, takže sa pohodlne dostanete všade tam, kam potrebujete. Požičanie bicyklov stojí od 9 – 20 eur na deň. Odporúča sa zadovážiť si aj kvalitný zámok, kedže sa množstvo zámkov ročne ukradne. Odbehnúť si môžete aj do Artis Zoo, ktoré je domovom pre viac ako 8000 zvierat. Ide o najstaršie amsterdamské zoo, v ktorom je hlavnou atrakciou umelá savana, kde putujú zebry, gazely a africké zvery.

5422288670_d17b48d02c_b.jpg
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom