Pár sa vydal na obdivuhodný roadtrip, ktorý trval 26 rokov

E61121ff 0807 46ce a16c 24aac0075f2c.png

Niekedy nejdú veci  podľa plánu a všetko sa vyvinie úplne inak. Manželia, ktorí plánovali pôvodne stráviť na cestách iba 18 mesiacov cestovaním po africkej prírode cestovali po svete neuveriteľných 26 rokov. Navštívili 177  krajín a precestovali úctyhodných 885 tisíc kilometrov. 

Ešte pred pádom Berlínskeho múru v roku 1988 sa Gunther Holtorf a jeho žena Christine vydali na dobrodružný roadtrip. To, že sa z toho stane nezabudnuteľný výlet, ktorý zmení ich životy zrejme neplánovali. Bez akýchkoľvek sponzorov či pozornosti médií vydržali byť na svojej ceste 26 rokov. Prečo si vybrali práve cestovanie? Odpoveď je úplne jednoduchá – pretože ich to bavilo a napĺňalo ich to šťastím.

Holtorf2 696x392.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=JrxqtwRZ654

„Čím viac cestujete, tým viac si uvedomujete ako málo ste doteraz videli. A čím viac uvidíte, či zažijete, tým viac budete mať chuť pokračovať ďalej“

Holtorf3 696x392.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=JrxqtwRZ654

Žili jednoduchým životom, vymenili luxus za zážitky, ktoré im ostanú na celý život. Uskromnili sa, spávali v hamakoch alebo v aute, ktoré sa stalo ich druhým domovom. Stravovanie zabezpečovali hlavne lokálne dostupné jedlá, ktoré si pripravovali na plynovom variči. Videli pieskové duny na Sahare, miesta, ktoré boli ďaleko vzdialené civilizácii v Keni, ulice Paríža či prastaré Budhistické chrámy, nevynechali ani bojové zóny Irak či Severnú Kóreu.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom