Po japonskom ostrove Kjúšu premáva nový luxusný vlak

Po japonskom ostrove Kjúšu premáva nový luxusný vlak
www.welt.de

Luxusný vlak na štvordňovej ceste po ostrove naraz odvezie 30 cestujúcich. Hoci ho na prvú jazdu vypravili len uplynulý týždeň, všetky lístky sú až do júna 2014 vypredané.

Tretí najväčší japonský ostrov Kjúšu má čo ponúknuť – okrem najväčšej japonskej aktívnej sopky Aso ukrýva cyprusové a bambusové lesy, rozsiahle ryžové polia, nádherné záhrady Glover v Nagasaki či početné horúce pramene s liečivou vodou. Krásy ostrova si vďaka novému výpravnému vlaku Seven Stars v Kjúšu zariadeného v štýle dávno zabudnutých čias môžu od polovice októbra v pomalom tempe vychutnať i cestovatelia.

Po japonskom ostrove Kjúšu premáva nový luxusný vlak
www.welt.de
Do novej trate a luxusného vlaku spoločnosť JR Kyushu investovala vyše 22 miliónov eur. Osem vagónov na prvú cestu okolo ostrova vypravila 15. októbra. Priestranné vagóny, z ktorých každý má vlastnú kúpeľňu s porcelánovými umývadlami, veľkými posteľami, pohodlnými sedačkami a obrovskými oknami ako stvorenými na pozorovanie krajiny, dokážu naraz odviezť len 30 ľudí.

Starodávny štýl nábytku a drevených obložení, ktorý pripomína legendárny Orient Express, sa mieša s najnovšími technológiami. Atmosféru dopĺňa pianista a dve huslistky, ktorí sa starajú o zábavu v jedálenskom vozni. Vlak vyráža zo stanice Fukuoka a na okružnej ceste neminie Nagasaki či sopku Aso, ktorá sa s obvodom 128 km radí k najväčším na svete. Cestujúci navštívia sedem prefektúr a vychutnajú si sedem atrakcií – prírodu, kuchyňu, termálne pramene, dejiny, kultúru, spirituálne pamiatky a pohostinnosť – práve preto dostal vlak názov Seven Stars. Cena lístkov za štvordňovú jazdu sa pohybuje od 1100 eur.

Spoločnosť JR Kyushu zdôraznila, že Seven Stars propaguje najmä návrat k pomalému životnému štýlu. Nenáhlivé cestovanie, ručne vyrábané produkty, regionálne jedlo a čo najmenej moderných výdobytkov s výnimkou bezpečnosti – tak má podľa spoločnosti vyzerať luxusná cesta okolo ostrova. Záujem o krok do minulosti je veľký – hoci prvý vlak vypravili len uplynulý týždeň, všetky jazdy sú až do júna 2014 vypredané.

www.spiegel.de

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom