Pozrite sa, ako človeka zmenia kilometre putovania

Ako zmenia človeka kilometre putovania?
Foto: Andy Davidhazy

TEXAS 17. apríla (WEBNOVINY) – Američan Andy Davidhazy z Texasu sa vybral na namáhavú púť z Mexika do Kanady. Počas neľahkej cesty, ktorá trvala vyše päť a pol mesiaca, vášnivý turista uskutočnil ešte jeden zaujímavý projekt – po každej prejdenej míli odfotografoval svoju tvár, aby tak zdokumentoval svoju premenu. Výsledok vtesnal do štvorminútového videa, ktoré si za pár týždňov stihli pozrieť milióny ľudí.

Špeciálne helmy ukazujú ľuďom svet, ako ho vidia zvieratá
Foto: Andy Davidhazy

Pútnik sa na cestu po pacifickej hrebeňovke, ktorá sa tiahne od mexickej až po kanadskú hranicu, vydal pred dvomi rokmi. Počas namáhavej cesty 47-ročný dobrodruh zničil päť párov topánok a schudol vyše 23 kilogramov. Cestu dlhú vyše 4260 kilometrov však úspešne dokončil. Fotografie, ktoré robil po každej míli, skomponoval do videa až túto jar. Hoci samotné fotografovanie označil za „rozptyľujúce“, s odstupom času je rád, že sa na to dal.

„Fotografovanie vlastnej tváre nebolo o mojej márnivosti. Videl som v tom spôsob, ako dokonale zdokumentovať celú moju výpravu,“ uviedol Davidhazy.

„Poslúžilo mi to ako vhodný prostriedok na začatie konverzácie s ostatnými turistami, ktorých som stretol po ceste. Veľmi rád sa teraz pozerám na tie tváre, ktoré sa vynárajú na obrázkoch na nečakaných miestach,“ dodal dobrodruh.

Ako zmenia človeka kilometre putovania?
Foto: Andy Davidhazy

Počas svojej cesty narazil fotograf na množstvo nebezpečných žijúcich živočíchov vrátane piatich medveďov, vlkov či tucty nebezpečných štrkáčov. Na púti sa striedali mrazivé noci s horúcimi dňami, dobrodruh sa však nesťažuje.„Bola to tá najťažšia jednoduchá vec, ktorá mi napadla,“ smeje sa Američan.

Krátke časozberné video plánuje použiť aj vo svojom novom filme Lost or Found.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom