Raj na Zemi. Zabudnuté miesta, v ktorých zastal čas

Maria island 11.jpg

Dovolenka na opustenom ostrove je vždy dobrý nápad. Kto má chuť na čisté pláže, osamelosť a dni strávené bez internetu Maria Island v Tasmánskom mori, Fatu Hiva v Tichormorí, Lady Elliot v Pacifiku a mnoho ďalších sú zaručene geniálnym riešením. Žiadne autá, elektrina či obchody. Iba oddych a relax. Kto by odolal takejto lákavej ponuke? 

Maria Island v Tasmánskom mori symbolizuje domov pre väčšinu klokanov, tučniakov a morských tvorov, ktorých je česť stretnúť. Ostrov je pomenovaný podľa manželky generálneho guvernéra kolónie Antona van Diemena. Ostrov je v súčasnosti národným parkom a jeho faunu, flóru a opustené pláže obdivujú turisti z celého sveta. Bývalý väzenský tábor Darlington, ktorý sa na ostrove nachádza je zapísaný do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Horizon33_2015 11 3_15 56 6.png
Foto: Getty Images

Fatu Hiva, Tichomoriesíce netvoria biele piesočnaté pláže, no tento ostrov v sebe skrýva množstvo mágie – skalnaté hory či útesy rozhodne stoja za prebádanie. Ostrov nemá ani letisko, iba dve obce: Omoa so 400 obyvateľmi a Hanavave s 200 obyvateľmi. Pre väčšinu turistov je lákavá oblasť Marquesas, kde žije približne 9000 obyvateľov odtrhnutých od zvyšku sveta.

Anafi island.jpg

Anafi, Kyklady, Egejské more– tento ostrov žije v tieni svojho suseda, ktorým je známy ostrov Santorini, no Anafi má taktiež čo ponúknuť. Na ostrove žije iba 270 obyvateľov, ktorí sa venujú výlučne rybolovu a poľnohospodárstvu. Infraštruktúru tvorí prístav a jeden autobus. Na ostrove sa nachádza opustený kláštor a na kopci môžu turisti obdivovať pozostatky dávneho osídlenia. S bielym vínom v ruke v miestnej taverne a ďaleko od stresu z každodenného života predstavuje Anafi ideálne miesto na odreagovanie a načerpanie nových síl.

Horizon33_2015 11 3_16 6 44.png

Lady-Elliot, Pacifik – s rozlohou iba 45hektárov patrí k najjužnejším koralovým útesom Veľkého bariérového útesu. Maximálny počet turistov, ktorí si môžu obzrieť tento malebný ostrov je 150. Najväčším lákadlom pre turistov je podmorský svet, v ktorom žije viac ako 1200 druhov morských živočíchov, ktorých obľubujú viacerí potápači. Biely piesok a krištáľovo priezračná voda zvyšujú renomé ostrova.

Aerial 485.jpg
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom