Riskantné nákupy? V Thajsku prechádza vlak stredom trhoviska

Thajské trhovisko Maeklong pretína železnica
Foto: www.dailymail.co.uk

Nákupy na trhoviskách plných čerstvého ovocia či morských plodov sú väčšinou synonymom pokojnej prechádzky plnej chutí, vôní a zmesi rozhovorov. Nájdu sa však aj také, na ktorých treba byť neustále v strehu. Patrí k nim aj trhovisko Maeklong v thajskej provincii Samut Songkhram, asi 60 km od Bangkoku, ktoré pretína železničná trať.

Každý deň sem farmári prichádzajú s košmi plných doma pestovaného liči, durianu, manga či s farebnými koreninami a morskými plodmi, ktoré rozložia pozdĺž koľajníc. Kým domáci sa predierajú k obľúbeným stánkom, aby nákupy vybavili čo najrýchlejšie, turisti si vychutnávajú pomalú prechádzku a fotografujú si sušené žaby na paličkách a ďalšie kuriozity.

Zdanlivo bežné trhovisko však osemkrát denne pretne hluk sirén oznamujúcich príchod vlaku. Vagóny medzimestského spoja číslo 4382 sa predierajú úzkou cestou priamo pomedzi stánky tak blízko, až sa obtierajú o vystavené ovocie i zeleninu. Keď vlak idúci rýchlosťou asi 25 km za hodinu prejde svoju trasu, rušné trhovisko sa vráti do „starých koľají“, akoby sa nič nestalo.

www.dailymail.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom