Rozprávkový belgický hotel ponúka nocľah v Trójskom koňovi

Rozprávkový belgický hotel ponúka nocľah v Trójskom koňovi
www.uniquehotels.com

Hotel neďaleko belgického mestečka Durbuy je dielom architekta Dominiqua Noela a pýši sa mottom „všetko, čo si dokážete predstaviť, je skutočné“.

Na farme neďaleko belgického mestečka Durbuy stojí unikátny hotel, v ktorom svoje útočisko nájdu všetci milovníci rozprávok, povestí a bájí. Hotel s názvom La Balade Des Gnomes (Pochod škriatkov) sa pýši mottom „všetko, čo si dokážete predstaviť, je skutočné“ a dokazuje to na každom kroku.

RozprávkovýbelgickýhotelponúkanocľahvTrójskomkoňovi
www.uniquehotels.com

Hostia sa tu môžu ubytovať v útrobách dreveného Trójskeho koňa, zaspať v posteli v tvare obrovského člna namočeného v jazierku s vodou hneď vedľa pláže so skutočným pieskom, odletieť v rakete alebo sa vcítiť do kože morskej víly.

Hotel je dielom architekta a vizionára Dominiqua Noela, ktorý si zobral inšpiráciu zo všetkých kútov sveta a nezabudol pritom ani na ten rozprávkový. „Hotel mi pomohli vytvoriť ľudia, ktorí majú blízky vzťah k prírode. Je postavený z čisto prírodných materiálov a oslavuje jednoduchosť modernej doby,“ uviedol architekt.

„Chcel som postaviť hotel, ktorý by bol takmer imaginárny, mal mladíckeho ducha a bol v harmónii s prírodou,“ dodal Noel.

RozprávkovýbelgickýhotelponúkanocľahvTrójskomkoňovi
www.uniquehotels.com

Hotel sa zároveň stal šikovným doplnkom k reštaurácii La Gargouille, ktorá sa nesie v podobnom duchu a servíruje jedlá z lokálnych bio produktov. Hostia v La Balade Des Gnomes sa môžu ubytovať v desiatich tematicky zariadených izbách, ktoré majú pôvod najmä v rozprávkach a prekvapujú v každom detaile.

www.uniqehotels.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom