Systém dobrovoľnej registrácie zažil toto leto boom

Vlna, vlny, more, oceán, surfovať, leto, voda
vlny Foto: Thinkstock

BRATISLAVA 26. septembra (WebNoviny.sk) – Do systému dobrovoľnej registrácie, ktorú prevádzkuje ministerstvo zahraničných vecí, sa do 17. septembra zaregistrovalo 52 764 osôb. Vlani to bolo viac ako 17-tisíc turistov. Ako uviedol riaditeľ konzulárneho odboru MZV Vladimír Jakabčin, tento nárast ho prekvapil a zároveň ho teší.

Ako uviedol Jakabčin, táto letná turistická sezóna bola výnimočná v tom, v akom globálnom prostredí sa odohrávala. Do systému dobrovoľnej registrácie sa najčastejšie registrovali cestujúci do Turecka (11706), Egypta (5724) a Grécka (5005). Registrovali sa však aj turisti cestujúci do Chorvátska, Talianska, Bulharska či Španielska.

Ministerstvo takisto eviduje aj Slovákov, ktorí išli do Argentíny, na Bahamy, do Búthánu či Kene, alebo Lesotha. Podľa údajov zo systému registrácie Slováci cestovali aj do štátov s bezpečnostnými rizikami či do neobvyklých destinácií. Dvaja ľudia išli do KĽDR, šiesti išli do Bangladéša, piati do Ghany, sedem išlo do Sýrie. Ministerstvo vie o štyroch, ktorí išli do Južného Sudánu a Sudánu, dvaja na Haiti a 20 Slovákov cestovalo do Pakistanu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR