Tri najkrajšie pláže Európy za rok 2016 podľa portálu TripAdvisor

Horizon33_2016 5 23_15 55 23.jpg
Španielsky ostrov Formentera s.iha.com

Najnavštevovanejšia stránka pre cestovateľov TripAdvisor každoročne udeľuje tzv. „Travelers‘ Choice Awards“ aj najkrajším plážam sveta. Výber letnej dovolenky je opäť o niečo jednoduchší. 

Playa de Ses Illetes, ostrov Formentera, Španielsko

Španielsky ostrov Formentera je svojou krásou prirovnávaný ku Karibiku. Na to, aby ste sa kúpali v tyrkysom mori a prechádzali po bielych plážach nemusíte cestovať ďaleko. Ostrov je rajom pre všetkých, ktorí majú radi oddych v pokojných destináciách, kde načerpajú nové sily. Formentera je najmenší zo všetkých obývaných ostrovov španielskeho súostrovia Baleáry. Tí, ktorí nevyhľadávajú rušné turistické letoviská, si rozhodne prídu na svoje. Jeden z dôvodov, prečo sa na ostrov nehrnú davy turistov je fakt, že sa na neho dá dostať iba loďou zo susednej Ibizy.  Obyvatelia ostrova mimoriadne dbajú na životné prostredie, čo vidno na každom kroku.

Horizon33_2016 5 23_15 55 41.png
upload.wikimedia.orgFormentera)_(3).JPG/1280px-La_Mola_(Formentera)_(3).JPG

Takto to vyzerá na najkrajšej pláži v Európe za rok 2016

Elafonissi Beach, Kréta, Grécko

Pláž Elafonissi je ideálna aj pre rodiny s deťmi, pretože bez ohľadu na vek dieťaťa si môžete dopriať pokoj a pohodu a nechať svoje dieťa bezpečne chodiť aj ďalej od brehu. Fakultatívne zájazdy na pláž Elafonissi sú často organizované viacerými cestovnými kanceláriami, ktoré majú v ponuke dovolenku na ostrov Kréta.

Horizon33_2016 5 23_15 25 38.png
https://www.youtube.com/watch?v=4oUi5mc1Aw0 www.youtube.com

Praia da Marihna, Portugalsko

Portugalsko disponuje krásnymi, čistými a hlavne – menej preplnenými plážami ako v Chorvátsku, Taliansku či Francúzsku. Na treťom mieste v obľúbenosti sa nachádza pláž Praia da Marihna, ktorá je romanticky lemovaná scénickými skalnatými útvarmi.

Horizon33_2016 5 23_15 46 39.png
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom