V Rusku sprístupnili najvyššiu hojdačku sveta

V Rusku sprístupnili najvyššiu hojdačku sveta
www.dailymail.co.uk

Najvyššia hojdačka sveta meria 170 metrov a odvážlivcom umožní prelet ponad pol kilometra hlbokú roklinu neďaleko Soči.

Ruská obec Krasnaja Poljana neďaleko Soči, ktorá poslúžila ako kulisa posledných zimných olympijských hier, láka milovníkov adrenalínu na novú atrakciu. Nedávno tu sprístupnili najvyššiu hojdačku na svete, ktorá umožní odvážlivcom kolísať sa nad 500 metrov hlbokou roklinou Akhshtyr.

V Rusku sprístupnili najvyššiu hojdačku sveta
www.dailymail.co.uk

Hojdačka, ktorá meria 170 metrov, je novým prírastkom v zábavnom parku Skypark AJ Hackett. V letných mesiacoch tu dokončili aj najdlhší visutý most pre chodcov SkyBridge, ktorý umožňuje adrenalínové zoskoky do údolia či jazdu na lanovej dráhe zip wire s rýchlosťou 112 kilometrov za hodinu.

Nová hojdačka na úpätí Kaukazu unesie váhu 230 kg a umožňuje aj hojdanie v tandeme. Atrakcia, ktorá od augusta prešla početnými bezpečnostnými testami, je o 50 metrov vyššia ako hojdačka nad riekou Nevis na Novom Zélande, ktorá sa donedávna pýšila rovnakým rekordom.

Adrenalínový zážitok sa začína na 550 metrov dlhom moste SkyBridge. Tu záujemcov usadia na hojdačku a švihom spustia ponad roklinu.

Prvé reakcie návštevníkov parku sú plné nadšenia. „Kto by si bol pomyslel, že detská hra sa môže zmeniť na také dobrodružstvo, akým je najvyššia hojdačka na svete,“ uviedol jeden z odvážlivcov. „Táto jazda prenáša bývalé „ihrisko šampiónov“ do novej reality,“ dodal ďalší.

www.rt.com

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom