Cestujúci pozor, linka X13 bude jazdiť po novej trase

Trolejbusy
Trolejbusy MHD vo vozovni DPD pri príležitosti návštevy Dopravného podniku Bratislavy primátorom Bratislavy. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 15. septembra (WEBNOVINY) – Náhradná autobusová linka X13 za zrušenú električku z Hlavnej stanice v Bratislave od pondelka 16. septembra zmení trasu.

Po novom bude jazdiť z Hlavnej stanice cez Štefánikovu, Hodžovo námestie, Suché mýto, Námestie SNP, Štúrovu, Šafárikovo námestie, Dostojevského rad, Krupkovu k Novému SND a späť. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava na svoje internetovej stránke.

Novou trasou linky X13 chce mesto skvalitniť a zrýchliť dostupnosť do historického centra Bratislavy, informovala koncom minulého týždňa hovorkyňa bratislavského magistrátu Daniela Rodinová. Návrh na zmenu trasy vzišiel z Komisie mesta pre verejnú dopravu, ktorá je poradným orgánom bratislavského primátora Milana Ftáčnika.

„Cieľom je zabezpečiť nielen náhradu namiesto nefunkčnej električky na Hlavnú stanicu, ale aj ponúknuť atraktívnejšie spojenie obchodného centra Eurovea s Hlavnou stanicou a obslúžiť aj také miesta, ktoré by nedokázala ani električka,“ uviedla Rodinová.

Linka X13 bude premávať v 15-minútových intervaloch, cesta autobusom po novej trasy by mala trvať približne deväť minút. Zastávky novej trasy sú navrhnuté tak, aby prepravovali cestujúcich priamo z centra a do centra mesta. Na námestí SNP tiež vznikne prvá integrovaná zastávka mestskej hromadnej dopravy, kde budú zastavovať električky aj autobusy, dodala Rodinová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom