Cesty sú po silnej búrke upratané

Cesty
Foto: SITA/Viktor Zamborský

TRENČÍN 27. júla (WEBNOVINY) – Cesty v Považskej Bystrici sú už po intenzívnej búrke vyčistené. Ako agentúru SITA informoval Vladimír Biely z krízového štábu, voda a nánosy blata zaplavili prístupovú cestu, štyri rodinné domy a vyplavilo aj skládku komunálneho odpadu. „K väčšiemu poškodeniu našťastie nedošlo,“ zhodnotil súčasnú situáciu. Vyplavilo aj potok v Považskej Teplej, ktorý museli vybagrovať asi v dĺžke 600 metrov. Za hlavnú príčinu zaplavenia štyroch rodinných domov vidí Biely nepovolené vodné dielo, ktoré si niekto na potoku vybudoval.

Hasiči blato a vodu zo zaplavených domov neodčerpávajú. „Momentálne tam nie je žiadny zásah,“ informoval Peter Ševčík z Operačného strediska trenčianskych hasičov. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Považskej Bystrici mali v utorok večer celkovo dva zásahy pre intenzívnu búrku, pričom do 22:00 všetky záchranné práce skončili.

Krízový štáb mesta Považská Bystrica vyhlásil 26. júla od 19:00 tretí stupeň povodňovej aktivity v miestnych častiach Dráhy, Dedovec, Podmanín, Čierne háje a Kalvária, ktorý po hodine odvolali. Od 20:00 platil druhý stupeň povodňovej aktivity, ktorý odvolali o 6:00 dnes ráno. Občania, ktorí boli postihnutí touto mimoriadnou udalosťou, majú nahlásiť škody písomne na mestský úrad.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom