Cez Magdeburg sa dalo prejsť, tvrdí manažér Tatrana Prešov

Tatran Prešov
Foto: SITA/Viktor Zamborský

MAGDEBURG/PREŠOV 26. marca (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov sa v sobotu rozlúčili s tohtosezónnym účinkovaním v európskych pohárových súťažiach.

Ich konečnou zastávkou bolo štvrťfinále Pohára EHF, v ktorom podľa očakávania stroskotali na nemeckom SC Magdeburg po výsledkoch 29:29 a 22:26.

Papierové predpoklady jednoznačne favorizovali 6. tím prestížnej bundesligovej súťaže, ale už prvý zápas v prešovskej Mestskej hale naznačil, že slovenský šampión si môže trúfať aj na súpera tohto kalibru.

Po fantastickom I. polčase (13:9) však Prešovčania v druhom dejstve pustili víťazstvo i sľubný náskok z rúk a dovolili Nemcom vyrovnať. Ako ukázala odveta, tých pár gólov im chýbalo v konečnom účtovaní.

„O tom, že sme si nevybojovali postup, sa nerozhodlo v Magdeburgu, ale už v Prešove domácou remízou. Škoda, že sa nám v prvom stretnutí nepodarilo udržať vedenie až do konca,“ označil manažér Tatrana Miroslav Šosták rozhodujúci faktor dvojzápasu, ktorý zohral dôležitú úlohu v neprospech Šarišanov.

V GETEC Arene bol veľkou prekážkou holandský brankár Gerrie Eijlers, z ktorého urobili zverenci kouča Djordjeho Rašiča hviezdu aj štyrmi nepremenenými pokutovými hodmi a viacerými zahodenými vyloženými príležitosťami.

„Neviem, či bol Magdeburg v odvete zdolateľným protivníkom, ale podľa mňa sa dalo cez tento nemecký tím prejsť za predpokladu, že by sme lepšie zakončili prvý duel a v odvete úspešnejšie premieňali šance. Na ak sa však nehrá, a teda zrejme postúpil lepší. Magdeburčanom k semifinále gratulujem,“ dodal M. Šosták

Prešovčania napriek vyradeniu zanechali svojím vystúpením viac ako sympatický dojem a s Pohárom EHF sa rozlúčili so cťou. Svojimi výkonmi ukázali, že v budúcnosti by ani súperi kvalít Magdeburgu nemuseli byť neprekonateľnou prekážkou.

Teraz sa už môžu sústrediť na splnenie ďalších predsezónnych cieľov – úspešné účinkovanie v SEHA League, kde postúpili na turnaj Final Four, ako aj obhajobu majstrovského titulu v TIPOS extralige.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie 1. FC Tatran Prešov