ČEZ plánuje ponúkať plyn slovenským domácnostiam

Plyn
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 20. decembra (WEBNOVINY) – Slovenské domácnosti sa v budúcom roku zrejme dočkajú nového dodávateľa zemného plynu. Okrem tradičného a doteraz jediného dodávateľa plynu, spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP), plánuje ponúkať plyn domácnostiam už aj česká energetická skupina ČEZ. Okrem toho chce česká firma ponúkať domácnostiam aj dodávku elektrickej energie.

„Sme radi, že už začiatkom budúceho roka vstupujeme aj na Slovensku na trh s plynom a elektrinou pre domácnosti. V súčasnosti sme v štádiu príprav celého projektu. Tie sú veľmi dôležité na bezproblémový vstup ČEZ-u na trh. Našim cieľom je vytvorenie čo najlepších podmienok pre budúcich zákazníkov,“ uviedla špecialistka marketingovej komunikácie skupiny ČEZ Eva Hlaváčková. Oproti konkurencii chce ČEZ ponúkať výhodnejšie koncové ceny. Viac informácií o vstupe chce zverejniť ČEZ v januári.

Skupina ČEZ okrem domácej Českej republiky podniká vo viac ako desiatke krajín strednej a juhovýchodnej Európy. ČEZ je najväčšou stredoeurópskou energetickou spoločnosťou s vyše deviatimi miliónmi zákazníkov, elektrinu vyrába z portfólia elektrární s celkovým inštalovaným výkonom presahujúcim 14 300 megawattov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ČEZ Slovensko