ČEZ sa neobáva nastavenej regulácie pri cenách plynu

Plyn ceny energií
Ilustračné foto pixabay.com

BRATISLAVA 20. januára (WEBNOVINY) – Česká skupina ČEZ, ktorá začala ponúkať zemný plyn aj pre slovenské domácnosti, sa neobáva nastavenej regulácie pri stanovovaní cien plynu v tomto segmente. Práve údajne prílišná regulácia zo strany Úradu pre reguláciu sieťových odvetví SR bola dôvodom, prečo nechceli alternatívni dodávatelia vstúpiť na trh s plynom v segmente domácnosti. “Nemyslím si, že by sme sa mali obávať regulácie, ako je na Slovensku nastavená,“ povedal na štvrtkovej tlačovej besede riaditeľ divízie obchodu skupiny ČEZ Alan Svoboda.

Česká skupina ČEZ začala v tomto roku ponúkať slovenským domácnostiam dodávky elektrickej energie a zemného plynu. “Cieľom ČEZ je rozhýbať rezidenčný trh s energiami na Slovensku. V prvom roku sa budeme chcieť v segmente domácností a malých podnikateľov hlavne etablovať,“ uviedol na štvrtkovej tlačovej besede konateľ spoločnosti ČEZ Slovensko Igor Nagy. ČEZ chce slovenským domácnostiam ponúknuť elektrinu a plyn o 10 % lacnejšiu. Domácnosti sa však musia upísať českému dodávateľovi na dva roky. “ČEZ slovenským zákazníkom zaručuje nižšiu cenu elektriny a plynu dlhodobo, počas celej dĺžky trvania kontraktu,“ doplnil Nagy.

Odberatelia z kategórie domácnosti a maloodber môžu zmeniť svojho dodávateľa vždy k prvému dňu kvartálu. Ako uviedol Svoboda, počas prvého týždňa od začatia kampane 17. januára by mali získať približne tisíc nových slovenských zákazníkov. “Je to dobrá indikácia, že trh s plynom v segmente domácnosti sa na Slovensku rozhýbal,“ dodal Svoboda. Doposiaľ jediným dodávateľom zemného plynu pre slovenské domácnosti bol Slovenský plynárenský priemysel, a.s.

Skupina ČEZ zriadila svoju slovenskú pobočku v roku 2006. Na Slovensku dodáva elektrickú energiu a zemný plyn firemným zákazníkom. Česká skupina ČEZ je energetickým koncernom pôsobiacim vo viac ako desiatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy. Elektrinu, plyn a teplo dodáva ČEZ viac ako 9 mil. zákazníkom. Elektrinu vyrába z portfólia elektrární s celkovým inštalovaným výkonom presahujúcim 14 300 megawattov. Zamestnáva takmer 33 tisíc pracovníkov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ČEZ Slovensko