Cez Slovensko prvýkrát pôjdu elitné cyklistické preteky

Okolo Kalifornie
Pelotón cyklistov počas štvrtej etapy pretekov Okolo Kalifornie. Foto: SITA/AP

DOHŇANY 22. januára (WEBNOVINY) – Prvýkrát v histórii sa niektoré z elitných cyklistických pretekov seriálu WorldTour, v ktorom sa bojuje o body do svetového rebríčka, pôjdu aj po slovenských cestách.

Na severe krajiny povedie 7. augusta 2014 jedna z etáp 71. ročníka cyklistických pretekov Okolo Poľska. Definitívnu zmluvu o organizácii etapy, ktorá by mala vrcholiť vo Vysokých Tatrách, podpísali generálny riaditeľ Okolo Poľska Czeslaw Lang a za CK Epic Dohňany Ján Miškovský, majiteľ spoločnosti janom. Informáciu zverejnil facebookový profil CK Epic Dohňany.

Na rozdiel od vlaňajších pretekov sa budúcoročné nezačnú v talianskom Trentine, ale na severe Poľska. Trasa však ešte stále nie je oficiálne známa. Pelotón by sa mal potom vydať na juh krajiny, po štyroch rovinatých etapách sa bude rozhodovať v záverečných troch v Tatrách a Krakove. Piata by sa mala podľa predbežných plánov začínať v Zakopanom a ísť aj cez Slovensko, šiesta bude na tradičnom okruhu v Bukowine Tatrzanskej a na záver by sa malo ísť veľké finále – časovka v okolí Krakova. Podujatie Okolo Poľska 2014 bude oslavou 25. výročia prvých nezávislých volieb v krajine.

Slovensko na pretekoch môžu zastupovať cyklisti z tímov ProTour. Štartovať by teoreticky mohol aj Peter Sagan, ktorý vyhral Okolo Poľska v roku 2011. V ProTour tímoch jazdia aj Peter Velits (BMC), Martin Velits (Omega Pharma-Quick Step), Juraj Sagan (Cannondale) a Michael Kolář (Saxo Bank).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj SaganMartin VelitsMichael KolářPeter SaganPeter Velits